Kultúra

Dobšinčania spoločne privítali rok 2019

Námestie baníkov v Dobšinej navštívili stovky obyvateľov a návštevníkov mesta, aby spoločne privítali príchod Nového roku 2019. Posledný deň roku 2018 už tradične patril oslavám. Obyvatelia Dobšinej sa spoločne zišli v rodinnej atmosfére v srdci nášho mesta a oslávili prelom rokov ako sa patrí. Na Dobšinčanmi zaplnenom námestí to žilo zábavou a dobrou atmosférou.

Pre prítomných si mestská samospráva pripravila punč, veľkoplošnú obrazovku s ozvučením, kde nechýbali najznámejšie hity známych slovenských hudobníkov a nechýbal ani príhovor primátora, Jána Slováka, ktorý odpočítal posledné sekundy starého roka a prítomným zaprial všetko najlepšie do roku nového.

V centre mesta sa ľudia začali schádzať už približne hodinu pred slávnostným odpočítaním posledných sekúnd odchádzajúceho roka. Niektorí si zatiaľ krátili čas v blízkych baroch, prípadne na mestom pripravenom podujatí Silvester Klub.

Red. JK