Krimi

Dobšinčan kradol priamo v krčme

 

Krádeže sa v poslednej dobe rozmáhajú. Nedávny prípad to len potvrdzuje, kde nám Krajský hovorca KR PZ v Košiciach Alexander Szabó povedal o vypátraní zlodeja, ktorý sa neštítil kradnúť dokonca v preplnenej krčme. Ako nám hovorca povedal:

 

„Policajti Obvodného oddelenia PZ Dobšiná vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 23-ročného miestneho muža, ktorý dňa 01. 12. 2012 okolo 03,00 hod. v pohostinstve na Ulici SNP v meste Dobšiná odcudzil kabelku v ktorej boli dva mobilné telefóny, osobné doklady a peňaženka s finančnou hotovosťou 20,- eur.

 

Majiteľke kabelky  vznikla celková škoda vo výške najmenej  900,- eur. Policajti všetky odcudzené veci okrem finančnej  hotovosti zaistili u obvineného a vrátili poškodenej. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.“ Dokončil pre náš portál Alexander Szabó.

 

Dobré rady pre občanov: Súbežne mám polícia radí aj to ako postupovať v prípadoch kedy sme svedkami trestnej činnosti. Snažte sa prekonať, čo najrýchlejšie prvý šok. V prvom rade neodkladne zavolajte políciu na číslo 158. Pri kontakte s políciou zachovajte pokoj a poskytnite tieto informácie: vaše meno a telefónne číslo, presnú adresu, popíšte udalosť. Až do príchodu policajtov nechajte všetko tak, ako ste našli. V žiadnom prípade nič neprekladajte, neupratujte a nechytajte zbytočne do rúk. Týmito činnosťami by ste mohli zničiť stopy, ktoré tu páchateľ zanechal.

 

Ilustračné foto: MINV SR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »