Šport

Dobšiná znova pripravená na Európu

 

Čas sa naplnil. Hodiny začali tikať a my ideme do záverečnej fázy príprav na XXXVI.ročník Dobšinského kopca 2019.

Pred pár dňami na svojom ostatnom zasadaní schválil Organizačný výbor Dobšinského kopca definitívnu podobu Zvláštnych ustanovení (ZU) pre nadchádzajúci ročník pretekov automobilov do vrchu a odoslal ich na schválenie Medzinárodnej automobilovej federácii v Ženeve. To znamená, že nám začali tikať hodinky a môžeme sa pustiť do vrcholnej fázy príprav na 36.ročník.

Dobšinský kopec 2019 sa tento rok bude konať 19. – 21.júla. Už po ôsmykrát sú dobšinské preteky zaradené do Majstrovstiev Európy (EHC) a okrem domácej a českej špičky sa tak diváci môžu znova tešiť na hviezdy európskych kopcov. Kto u nás odštartuje v tomto roku sa však dozvieme až po uzávierke prihlášok. Dôležité je preto povedať, že prihlasovanie sa na DK 2019 spúšťame 10.mája 2019.

V tejto súvislosti si vám dovolíme tiež pripomenúť, že štartovné je v súlade s medzinárodnými predpismi potrebné uzavrieť spoločne s prihláškou. Výška štartovného sa nemení a ostáva na úrovni 180 €.

Nemení sa ani tradičný scenár víkendu. Piatok bude vyhradený na administratívu (preberanie, rozpravy,…), sobota poskytne súťažiacim dva merané tréningy a v nedeľu sa už bude súťažiť naostro v dvoch jazdách. Okrem toho nás v sobotu ešte čaká slávnostné otvorenie pretekov a večerný kultúrny program. Onedlho vám tiež prezradíme, kto vás príde zabávať.

S hrdosťou však už dnes môžeme zverejniť, že záštitu na Dobšinským kopcom 2019 prevzal tentoraz minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Arpád Érsek. Sledujte nás aj naďalej. Postupne vám budeme prinášať ďalšie potrebné informácie a detaily.

Ľuboš Kašický, tlačový tajomník DK 2019

Translate »