Dobšiná získala Pečať Rozvoja obcí a miest aj za rok 2017!

Po pozitívnom hodnotení mesta Dobšiná v roku 2016 prebiehalo aj v roku 2017 v spolupráci Slovenskej informačnej a marketingovej spoločnosti s Národným informačným strediskom Slovenskej republiky (NiSSR) hodnotenie potenciálu rozvoja samospráv.

2.926 slovenských obcí a miest prešlo hodnotením zameraným na finančnú a majetkovú bonitu, ktorých výsledky boli porovnávané s výsledkami okresu a kraja. Analýza hodnotila efektívnosť narábania s finančnými prostriedkami určitou finančnou silou a kapacitou obce, či mesta a efektivitu využívania a zhodnocovania majetku. Z tohto hodnotenia vyšlo pozitívne len 39,09% obcí a miest.

Vyhodnoteným obciam a mestám je v hodnotiacom a informačnom systéme udelená Pečať Rozvoja obcí a miest, ktorú získalo aj mesto Dobšiná. Naše mesto je podľa NiSSR hodnotené ako mesto s predpokladom stabilného rozvoja, pričom môže celý rok používať pridelenú pečať, ktorá zaručuje nezávislosť hodnotenia.

Red. JK