Dobšiná zabojuje o nové multifunkčné ihrisko

V súlade s Výzvou na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe „ Podpora rozvoja športu“ na rok 2015 so zameraním na výstavbu multifunkčných ihrísk v pôsobnosti Úradu vlády SR, je mesto Dobšiná oprávneným žiadateľom pre podanie žiadosti o dotáciu. Výstavbu multifunkčného ihriska s umelým povrchom a príslušenstvom, ktoré bude svojím charakterom určené na prevádzkovanie, v zmysle výzvy, minimálne dvoch športov, a to futbalu a volejbalu plánuje mesto Dobšiná na časti pozemku futbalového ihriska, priestor za bránkou smerom k parkovisku.

Ihrisko má mať rozmery 33×18 m. Jednou z povinných príloh žiadosti o dotáciu je aj doklad o zabezpečení spolufinancovania zo strany žiadateľa. V prípade mesta je to uznesenie Mestského zastupiteľstva, že schvaľuje predloženie žiadosti o dotáciu s uvedením textu, ktorý obsahuje návrh uznesenia. Mestské zastupiteľstvo v Dobšinej včera, 06. mája 2015 prejednalo aj tento bod a priklonilo sa k podaniu žiadosti o dotáciu.

Celkové náklady projektu budú v prípade úspešnosti  vo výške 52 199,45 EUR, požadovaná výška dotácie je vo výške: 49 589,47 EUR, spolufinancovanie mesta vo výške min. 5% z celkových oprávnených nákladov je: 2 609,98 EUR. Spolufinancovanie má byť zabezpečené z vlastných zdrojov a teda mestského rozpočtu. Dobšiná tak zabojuje o multifunkčné ihrisko, ktoré privítajú všetky deti a a ich rodičia.

Foto & video: Redakcia MD