Dobšiná vykročila no nového roka

Naše mesto sa na príchod nového roka pripravovalo už niekoľko dní dopredu a to nákupom zábavnej pyrotechniky a prispôsobením plochy námestia.  Myslelo sa tiež na to, že v týchto dňoch zasiahli naše územie hlboko mínusové teploty a tak na Námestí baníkov svoje miesto našli aj sudy s palivovým drevom, pri ktorých sa mohli oslavujúci obyvatelia zahriať. V posledný deň roku 2015 od 22:30 hod. začal na dobšinskom námestí silvestrovský program, ktorý bol sprevádzaný videoklipmi na veľkoplošnej obrazovke a na zahriatie okrem plameňov ohňa bol zo stánkov prítomným podávaný chutný punč.

Slova sa následne ujal z pred historickej radnice primátor mesta Dobšiná Ján Slovák. „Dovoľte, aby som sa ešte v tomto starom roku všetkým poďakoval za to, čo prežili v tento rok, za toleranciu pri výstavbách a teším sa na ďalšiu spoluprácu v roku 2016. Budeme napredovať ďalej, budeme budovať toto mesto, aby sa znovu stalo slávnym, krásnym a nami všetkými milovaným.“ Predniesol primátor Dobšinej a odpočítal sekundy končiaceho sa starého roka. Za tónov štátnej hymny sa na oblohe začalo odohrávať pestrofarebné divadlo slávnostného ohňostroja. Prítomní obyvatelia zakončili privítanie nového roka okrem vzájomných prianí spoločným zaspievaním piesne Daj Boh šťastia tejto zemi.

Red. JK