Dobšiná smúti za jedným zo zakladateľov svetoznámych pretekov

Krátko pred záverom roka nás opustil jeden zo zakladateľov pretekov v Dobšinej, MUDr. Pavol Zahradníček. Dňa 29. 12. 2018 v skorých ranných hodinách po ťažkej chorobe dotĺklo srdce MUDr. Pavla Zahradníčka. Tento neobyčajný človek, ktorý v Dobšinej pôsobil niekoľko rokov ako detský lekár sa výrazne zaslúžil o zreálnenie myšlienky usporiadať na Dobšinskom kopci preteky automobilov do vrchu. Stalo so tak v roku 1973, kedy s ďalšími zanietenými dobrovoľníkmi, usporiadali v Dobšinej prvýkrát preteky.

Odišiel človek, ktorý vďaka svojim schopnostiam naštartoval niečo, vďaka čomu je dnes Dobšiná známa doma i v zahraničí. Aj jeho zásluhou sa z oblastných pretekov Dobšinský kopec vyprofiloval na jedno z najvýznamnejších podujatí na Slovensku. Preto bol MUDr. Zahradníček v roku 2016 ako prvý zaradený do „Siene slávy Dobšinského kopca“ – viac sa o tom dozviete tu: https://mestodobsina.sk/uvedenie-do-siene-slavy-dobsinskeho-kopca-mudr-pavla-zahradnicka/

Ďakujeme za všetko, čo MUDr. Zahradníček pre naše mesto urobil a ďalej budeme rozvíjať jeho myšlienku. Česť jeho pamiatke! Nikdy naňho nezabudneme.

R.I.P

Autoklub EHC Dobšinský kopec