Dobšiná má zastúpenie v krajskom parlamente, ako sme celkovo hlasovali?

V Dobšinej tak ako na celom území Slovenska sa v sobotu 04.11.2017 od 07:00 otvorili volebné miestnosti volieb do VÚC. V úvode členov volebných komisií privítal primátor mesta, Ján Slovák, ktorý im zaprial úspech v ich úlohách a stal sa aj prvým voličom na území nášho mesta. O 22-hej hodine sa volebné miestnosti uzavreli a komisie pristúpili k sčítaniu odovzdaných hlasov. V našom volebnom obvode bolo zapísaných 3675 voličov z čoho k volebným urnám prišlo 579, čo činí 15,79% účasť. V Dobšinej sa najviac darilo týmto piatim kandidátom na poslancov: Karol Horník (Smer-SD) – 358 hlasov, Eva Mihóková (Národná koalícia) – 273 hlasov, Peter Pamula (SNS) – 205 hlasov, Štefan Bašták (Smer-SD) – 107 hlasov a Martin Gallo (OĽANO, SAS, KDH, NOVA) – 75 hlasov.

Voľby do VÚC priniesli výsledky aj v tom, kto sa za rožňavský volebný obvod s číslom 8 stal poslancom a zasadne do krajského parlamentu . Vo volebnom obvode Rožňava sa uchádzalo spolu 41 kandidátov na poslancov košického vyššieho územného celku. Voliči si z nich zvolili týchto zástupcov: Attila Anna – NEKA – 3 118 hlasov, Juraj – Nagy – NEKA – 2 752 hlasov, Pavol Burdiga – MOST – HÍD – 2 340 hlasov, Štefan Bašták – SMER-SD – 1 886 hlasov a Karol Horník – SMER-SD – 1 733 hlasov. Predsedom Košického samosprávneho kraja sa stal Rastislav Trnka –  (OĽANO), SaS, KDH, NOVA, ŠANCA s počtom hlasov 59 599. V súboroch na stiahnutie vám prinášame fotogalériu a taktiež prehľad toho, ako sme hlasovali v Dobšinej.

Súbor na stiahnutie: Hlasovanie v Dobšinej za kandidátov na poslancov KSK
Súbor na stiahnutie: Hlasovanie v Dobšinej za kandidátov na predsedu KSK