Dobšiná je pod snehovou prikrývkou

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal varovanie prvého stupňa pre našu oblasť. Ako sa na portáli SHMÚ píše, v okrese Rožňava sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 15 – 25 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).  Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Táto predpoveď sa plne potvrdila aj u nás v Dobšinej.

Miestni obyvatelia si v týchto chvíľach berú do rúk lopaty a metly na odhŕňanie nového  snehu, ktorý na viacerých miestach dosahuje až 25 centimetrov . Zo zatiahnutej oblohy sa aj teraz na ľudí, budovy a ulice v Dobšinej sypú snehové vločky. V týchto chvíľach neoddychujú ani pracovníci Podniku služieb mesta, ktorí pluhujú mestské komunikácie. Na pomoc im prišla aj technika, ktorú poskytli Mestské lesy Dobšiná.

Ako pre náš portál povedal konateľ Podniku služieb mesta Dobšiná, Tibor Harmatha: „Uvidíme aká bude ďalej situácia, no pokiaľ bude snehu pribúdať, zintenzívnime čistenie komunikácií. Na mnohých miestach je zlý prístup a práve na týchto rizikových úsekoch odporúčame obyvateľom používať motorové vozidlá len v nutných prípadoch. Veľmi nám vypomáhajú Mestské lesy Dobšiná, pretože technika, ktorou disponujeme je nedostačujúca, prípadne chýba úplne.“ Aká je situácia v uliciach Dobšinej vám prinášame na fotografiách.

Foto: Redakcia MD