Dobšiná honosne ukončila Slovenskú národnú ligu pretláčania

Záverečné kolo SNLP sa odohralo 6. mája v Kultúrnom dome v Dobšinej a ukončilo sezónu 2022/2023. „Tretie kolo SNLP v Dobšinej prinieslo najvyššiu účasť športovcov v sezóne 2022/23 s čím som veľmi spokojný. Odohral sa tu súboj o celkové umiestnenie klubov v sezóne, tento rok to stačilo nášmu klubu Kasprofsecurity bul team Orava “len” na vicemajstrovský titul. „Len“ hovorím preto, lebo ambícia bola vyhrať a obhájiť titul z minulého roka, no bohužiaľ nám to tesne ušlo a touto cestou chcem srdečne pogratulovať športovcom z klubu AWK Prešov, ktorí sa stali majstrami.

Poklonu si zaslúži aj klub AWK TJ Spartak Myjava, ktorý skončil na treťom mieste. Sezóna bola vo viacerých aspektoch top a postupne to gradovalo, urobil sa kus vynikajúcej roboty za čo sa chcem poďakovať výkonnému výboru ,trénerom, predsedom klubov a samozrejme všetkým športovcom“, povedal viceprezident SAPR Peter Kasan.

Organizačne súťaž zastrešil Ján Slovák, primátor Dobšinej. „Z môjho pohľadu súťaž prebehla bez problémov a bez zranení čo je najdôležitejšie. Bol som milo prekvapený hojnou účasťou pretekárov z celého Slovenska a teší ma, že aj tento šport má takéto pevné a kvalitne obsadené zázemie. Pevne verím, že táto súťaž sa stane v našom meste tradíciou. Aj touto cestou by som rád poďakoval všetkým, ktorí akokoľvek priložili pomocnú ruku pri organizovaní a zabezpečení 3.kola SNLP a samozrejme veľká gratulácia víťazom!“

Každé kolo SNLP bolo niečím výnimočné. Žaškov si získal prvenstvo za najviac zahraničných účastníkov, Kokava najvyššia „prize money“ pre open kategóriu 300€ a Dobšiná s najväčším počtom pretekárov 106.

Ako vníma SNLP 2022/2023 rozhodkyňa Dagmar Petrová? „Určite by som chcela poďakovať všetkým rozhodcom ktorí tieto súťaže odrozhodovali a postarali sa o plynulý priebeh každej jednej súťaže. A samozrejme aj výsledkárom a organizátorom jednotlivých kôl. Treba vyzdvihnúť aj mnoho nových tvárí hlavne medzi juniormi ktorí vzišli zo stredoškolských súťaží silná ruka a úspešne sa už zapojili aj do SNLP čo odzrkadľuje dobrú prácu v kluboch. Na poslednom kole SNLP sme mali v najmladšej vekovej kategórii U15 až 23 športovcov“.

Výsledky – víťazné miesta

1. Miesto AWK Prešov s počtom bodov 916 (juniori 553)
  2. Miesto KASprof Security bul team Orava s počtom bodov 854 (juniori 519)
  3. Miesto AWK TJ Spartak Myjava  s počtom bodov 375 (juniori 289)