Aktuality

Dobrovoľníci dokončovali biccrosovú dráhu

 

Na miestnom sídlisku Rozkvet v Dobšinej sa dnes usporiadala brigáda občanov mesta a nadšencov cyklistiky, ktorí už od ranných hodín „zarezávali“ na dokončovacích prácach novej biccrosovej dráhy. Tá by mala slúžiť širokej verejnosti s dôrazom na zábavu a zmysluplné vyplnenie voľného času. Ako sme sa sami presvedčili, na brigáde sa zišli dospelí, ale aj deti z nášho mesta. Dobrovoľníci stavali oporné múry z dreva a lavičky, nasledovalo natieranie drevených kolov a vypratávanie povrchu dráhy od kameňov.

 

 

Ako sme sa dozvedeli zo samotnej projektovej dokumentácie, na základe iniciatívy Občianskeho združenia Lyžiarsky klub – Vodné elektrárne Dobšiná, ktoré združuje v rámci svojho združenia aj aktívnych občanov, priaznivcov cyklistického športu a vzhľadom na skutočnosť, že v poslednom období vzrastá záujem detí, mládeže i dospelých o cyklistický šport, ktorí bicyklujú na chodníkoch a vozovkách, kde je ohrozená bezpečnosť chodcov aj vlastná bezpečnosť cyklistov sa  na základe týchto skutočností  po vyhlásení  výzvy, Karpatskou nadáciou v rámci grantového programu Voľnočasové zóny 2012, mesto Dobšiná v mesiaci november 2011 podalo žiadosť o pridelenie grantu na realizáciu projektu s názvom „Bikrosová dráha v Dobšinej“.

 

Dňa 1.2.2012 bolo mestu Karpatskou nadáciou oznámené, že v rámci uvedenej výzvy sa do grantového programu zapojilo 87 organizácii, z ktorých podporených bolo 10 organizácii a jednou z podporených organizácii je aj mesto Dobšiná. Realizácia  projektu je v zmysle žiadosti o grant  plánovaná na mestskom sídlisku Rozkvet, na  voľnej ploche medzi tenisovým kurtom a viacúčelovým ihriskom, rozloha plochy 2400m2, v dĺžke 200m. Celkové výdavky projektu činia 5 400,56 eur z čoho schválená výška dotácie predstavuje 4 800 eur. Ako to dnes vyzeralo na dokončovacích prácach biccrosovej dráhy si môžete pozrieť vo fotogalérií a videu pod článkom. 

 

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_organizacie/biccrosova_draha{/gallery}

 

{youtube}71f_kKckdG0{/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »