Dobrovoľní hasiči získali finančnú podporu a protipovodňovú techniku

Dobrovoľná požiarna ochrana SR poskytuje dobrovoľným hasičským zborom obcí a miest paušálnu finančnú podporu. Výška finančnej podpory závisí od kategórie, v ktorej je hasičská jednotka zaradená. Dobrovoľný hasičský zbor v Dobšinej je zaradený do kategórie B a to podľa stupňa nebezpečenstva, katastrálneho územia a podľa úloh, podmienok nasadenia a požiadaviek na akcieschopnosť. Zbor momentálne disponuje 15-nástimi členmi a finančná podpora v tomto roku podľa zaraďovacej kategórie pre náš zbor činila 2000 eur. Za tieto prostriedky bol náš dobrovoľný hasičský zbor dovybavený pracovnou uniformou, zásahovou obuvou, zásahovými rukavicami, hadicou B75, prúdovým zásahovým kompaktom, dvomi kanálovými krtkami a nabíjacím svietidlom.

Európska komisia schválila projekt „Aktívne protipovodňové opatrenia“ z dielne Ministerstva vnútra SR, vďaka ktorému záchranné zložky aj na lokálnej úrovni dostanú k dispozícii špeciálnu techniku na znižovanie povodňových rizík a zmierňovanie následkov záplav. Medzi vybranými obcami, ktoré obdržia balíky protipovodňovej techniky sa nachádza aj mesto Dobšiná. Mestu Dobšiná tak bude odovzdaný protipovodňový vozík s kompletnou výbavou, na ktorého obsluhu už absolvoval školenie veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru v Dobšinej, pán Ivan Garan.

Red. JK, foto: Minv