Dobrovoľní hasiči z Dobšinej si prevzali z rúk podpredsedu vlády SR vynovené vozidlo

Na ploche Námestia baníkov v Dobšinej sa dňa 28.februára 2016 konalo slávnostné odovzdanie repasovaného vozidla Tatra 148, ktoré používal miestny Dobrovoľný hasičský zbor. Zásahové vozidlo nadobudlo Mesto Dobšiná od profesionálnych hasičov v roku 1987 a po rokoch následného zásahového používania dobrovoľnými hasičmi, bol jeho stav značne opotrebený. V rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami a zdolávaní požiarov, naše mesto prihlásilo vozidlo na repasáciu, ktorú umožnilo Ministerstvo vnútra SR. Práve podpredseda parlamentu a minister vnútra SR, JUDr. Róbert Kaliňák prišiel v nedeľu do Dobšinej, aby odovzdal vynovené vozidlo našim dobrovoľným hasičom.

Minister vnútra po tom, čo zaparkoval Tatru priamo na dobšinskom námestí, vo svojom príhovore uviedol: „Je úžasné, že tradícia dobrovoľného hasičstva prežije v mestách, kde sú aj profesionálni hasiči a nie je to vždy zvykom. Chcem vašu iniciatívu mimoriadne oceniť a bez dobrovoľných hasičov si nevieme predstaviť zvládnutie ťažkých kríz, ktoré nás posledné roky stretávajú, či sú to povodne, alebo lesné požiare. Práve na lesné požiare ešte naši otcovia vymysleli 148-čku, ktorá tu pred vami stojí a do dnešného dňa je neprekonateľná. Preto sme prijali taký projekt, cez ktorý sa snažíme túto techniku kompletne obnoviť. Auto dostalo novú nadstavbu s rozšírenou nádržou a modernizačnými prvkami. Investíciu, ktorú sme urobili, nemôžeme považovať za darček, ale ako veľké poďakovanie za tvrdú drinu.“

Primátor mesta Dobšiná Ján Slovák vo svojom príhovore povedal: „Pre nás je toto auto obrovským prínosom, pretože Dobšiná so svojimi 5789 hektármi lesa a bránou do Slovenského raja potrebuje práve takéto autá, ktoré dokážu pracovať v teréne a vedia sa dostať do častí, ktoré sú pre iné autá neprístupné. Ja sa osobne v mene všetkých občanov chcem poďakovať za repasáciu tohto auta a pevne verím, že bude viac v garáži ako vonku.“ Po slávnostnom odovzdaní vozidla v meste Dobšiná  podpredseda vlády Kaliňák následne odovzdal repasovanú techniku aj ďalším obciam v Rožňavskom okrese.

Foto & video: Juraj Karika