Kultúra

Dobrinský šimpanz

 

Tieto opičkové záležitosti . . . Žeby aj v Dobrinej ???  Žeby sme to aj tu nazvali nejakým obyvateľom ZOO ??? Napr. ŠIMPANZ J . Hlavných predstaviteľov mestečka už všetci dobre poznáme, veď kto by nepoznal Dolníka, Planislava, lesnú žienku Zrubovú a jej verného Špekulantiho, no pridáme aj nejakých nových hrdinov.

 

Ako to už v celom svete býva hýbu ním korunky, love, many, doláre, eurá . . . Aj v Dobrinej to predsa musí takto byť, predsa nebudeme iný ako „ všade „ . A tak ako aj všade korunky a moc premenia dobrých ľudí na . . . Ako to len nazvať . . . Aha J Na ŠIMPANZOV. Však aj panovník Dolník bol voľakedy milý a dobrý človek , ktorý sa rád pohral s deťmi v susedstve, porozprával, aj ako pedagóg bol celkom obľúbený. BOL veru len BOL , čo sa stalo ??? Často vravieval ak ja prídem k moci tak s takým Planislavom zatočím a pôjde kade ľahšie. A nešiel ! J Planislav všetkými masťami mazaný pripoklonkoval k Dolníkovi a vysvetlil mu ako sa zarábajú korunky. Pozri sa pán môj vbehnem do nejakého obchodíku poberiem nejaké tie bločky naviac, a z Dobrinskej pokladne mi ich pekne preplatia  a už mám na kávičku a to keby si ešte pán môj videl koľko koruniek nám donesú všetci tí, ktorým podpíšeme nejakú zaujímavú prácičku v mestečku. A čo sa nestalo? Pomaličky sa opäť Planislav chopil kormidla spolu s Dolníkom a vedú loď menom Dobrinka do . . . Hops.

 

V tomto bode preplácania bločkov musíme spomenúť aj lesnú žienku Zrubovú však aj pokladňa lesov Dobrinej neni prázdna a sem tam si preplatiť nejaké tie súkromné bločky napr. na nejaký stavebný materiálik nemôže byť problémom, však sa to napíše napr. na lesnú škôlku J. A tak sa toto preplácanie stalo v Dobrinej samozrejmosťou, ako je samozrejmosťou používať tátoše krmené s Dobrinských peňazí na súkromné účely.

 

A teraz ŠIMPANZ vo väčšom ???

 

Školička pre dobrinské detičky, krásna nová zrekonštruovaná firmou DÁME s.r.o., to je dobrá firmička ale komuže dáme ??? A čo ??? Žeby nejaký domček ??? Zato že sme vyhrali výberové konanie ??? No to výberové konanie bolo predsa ušité tak, že ho ani nikto iný vyhrať nemohol, žeby sa obálôčky otvárali skôr ako to zákon povoluje ??? Ale kdeže to isto nie veď ktože by si toto dovolil.

 

Škôlčička pre deťúrence krásna nová zrekonštruovaná víťaznou firmičkou X Y DÁME s. r. o.,a znova obálôčky v Planiskovej kancelárii ??? A nerobila táto firmička v tom čase aj nejakú tú úpravu súkromného sídla nášho panovníka Dolníka ??? Veru robila no isto to „bolo“ aj vyplatené !

 

Školička špeciálna pre neprispôsobkov krásna nová zrekonštruovaná aj táto firmička DALI SME s.r.o., musela nejaký ten grošík pustiť, aby túto prácu dostala. Znovu obálôčky ???

 

Dráčikove sídlo ??? Cesta do nikam ??? Popravisko ??? . . . To je kapitola sama o sebe.

„Čože“ rozčúlil sa Dolník keď mu Planislav oznámil že niečo sa pokakalo a nejaká neznáma firmička vyhrala prácu na popravisko. Ako sa toto mohlo stať ??? Ešte že má Dolník takú moc, že dokáže zrušiť takéto výberové konanie a tak ho samozrejme aj zruší. Vypíše sa nové presne ušité J. Aha a máme tu víťaza na vyše milón eur. Firma DÁME 10% s.r.o.. No Planislavovi skrsla myšlienka, že dalo by sa ešte čoto zarobiť keby sme poslali neprispôsobkov odpracovať na popravisko nejakú tú pracovnú hodinku v rámci VPP však ich zaplatí štát a korunky za túto prácičku sa zvýšia, „ej ale som to dobre vymyslel“ potešil sa Planislav J.

 

Z toho vyplýva, že pokiaľ firmička nemá v názve DÁME, ZAPLATÍME, DOPLATÍME, PRIPLATÍME . . . atď. nech sa ani neuchádza o prácičky v Dobrinej ??? J

      

A čo naša dojná kravička strážená podvádzaným duchom hôr ??? Ako sa tu gazduje ??? Ojojój veľmi dobre samé zisky darí sa veru darí, veď akoby sa mohlo nedariť keď máme také „schopné“ vedenie ??? Veď lesná žienka je povinná vykázať zisk za každú cenu a tak svoju prácu robí určite svedomito a najlepšie ako vie či ne-vie ??? Veď Špekulanti s kategórie všetkými masťami mazaný ju naučí čo nevie, ako si dosadiť svoje firmičky, ako predať stromčeky v inej kategórii po reklamácii, ako jednej partii dať toľko kubíkov a druhej trikrát toľko kubíkov, jednej píle toľko a druhej toľkoto . . . Prečo asi ??? prečo robia viac cudzí ako domáci Dobrinčania ??? A ja som sa dokonca od nich naučil ako sa ťaží bukové, v akom období, ako sa potom nechá postáť, a ako sa predá ako vláknina určitej firmičke DOPLATÍME VÁM s.r.o.. to je paráda čo ???

 

„Drobné“ prácičky v mestečku komu ? Zamyslí sa tlupa Šimpanzov. Veď tu predsa v rade máme  Gordana ten má firmičku je nám na – v – klonený . . .že mu trčia len nohy  J. Prepíše teda Gordančok firmičku na synčeka , aby to zas až tak nebilo do očí keďže je vo vedení a výberové konania má predsa Planislav už v malíčku. Obálôčky ??? A hor sa do práce napríklad na úpravu chodníkov, čo tam potom že ľuďom vlhnú od nekvalitnej práce múry na domoch  hlavne že sa sype nejaká tá korunka s Dobrinskej pokladničky.

 

Na záver mi nedá nespomenúť taký Dolníkov bonusík J Ako dozor a vedenie pre vaše deti do centra voľného času chce dosadiť svojho priateľa Pantera, ktorý je skrachovaným pedagógom, niekoľko krát liečený na protialkoholickom liečení – úspešne ??? A ako sa vyjadril Dolník urobí všetko preto aby ho tam dostal, lebo je povinný pomôcť svojmu priateľovi v núdzi. Našťastie v tajnom hlasovaní Panter dostal len jeden hlas, ktože mu ho dal ??? Nejaký Šimpanz ! Sám by si mal vstúpiť do svedomia či on je človekom, ktorý má ísť deťom vzorom, už tu máme dokonca šimpanzov bez chrbtovej kosti – rarita do ZOO J.  

       

Dobrinčania chceme tu ZOO ??? Chceme tu ŠIMPANZOV ??? Máme tu strašne veľa otáznikov ??? Veru máme, máme ŠIMPANZOV, ktorí sa nám smejú a ďakujú nám , že ich stále volíme. Ktovie či je tento Dobrinský šimpanz pravdivý, alebo je len ďalšou časťou rozprávky o Dobrinej ??? Dokedy sa budeme nečinne prizerať ??? Dokedy budeme trpieť, že si vyvolení budú robiť s Dobrinej súkromný biznis ??? Dobrina je už na kolenách, obžierajú ju šimpanzy a neprispôsobkovia !!! Dobriná plače !!!  Kto ju zachráni ??? Či ochráni ???


Autor: Ján Slovák

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »