Krimi

Dobšinskí policajti zaistili banské rozbušky

Hovorca KR PZ nás dnes informoval, že čera  ráno na  linku 158 telefonicky oznámil  47-ročný muž z Gočova, že pred  poľnohospodárskym  družstvom v obci Gočovo  našiel  na  zemi   v igelitovej taške výbušniny.    Policajná hliadka OO PZ Dobšiná  na mieste zistila, že doposiaľ nezistený páchateľ v kernatom  poraste oproti hospodárskemu dvoru v  katastrálnom  území  obce Gočovo bez  povolenia hromadil výbušninu a to 93 kusov banských rozbušiek.

Rozbušky zaistil privolaný policajný pyrotechnik. Zaistené výbušniny budú odovzdané  na expertízne skúmanie na Kriminalistický a expertízny ústav PZ Košice. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave začal trestné stíhanie  pre  zločin  nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami (trestná sadzba sedem až desať rokov). Polícia po páchateľovi pátra. O prípade nás informoval hovorca KR PZ Košice Alexander Szabó.

Polícia aj v tejto súvislosti pripomína občanom, aby pri nájdení akejkoľvek munície a výbušnín za žiadnych okolností ju nebrali do rúk a nepremiestňovali ju. V prípadoch, ak je niekde v lese alebo v neznámej oblasti, je potrebné zapamätať si miesto nálezu. Vhodné je miesto nejakým spôsobom označiť, alebo si nájsť v okolí  nejaké záchytné body, podľa ktorých je možné opätovne dané miesto nájsť. Vždy je potrebné, aby každý nález občania oznámili na bezplatnom čísle 158 a tak predišli možnému nešťastiu.

Foto: KR PZ Košice

{gallery}foto_krimi/rozbusky_gocovo{/gallery}