Dobšinčan na horúcom sedadle spolujazdca

Ako druhým podujatím Slovenského Rally Pohára v rámci Majstrovstiev SR v rally sa uskutočnilo podujatie pod názvom DMACK Rally Tribeč v meste Topolčany. Boli pripravené tri náročné rýchlostné skúšky z čoho jedna RS pod názvom Topolčany, sa išla dva krát.

Jazdci absolvovali 133,90 km z toho 35.50 km ostrých. Tohto Slovenského Rally Poháru sa zúčastnila aj Rožňavsko-Dobšinská posádka Peter Deak – Štefan Leskovjanský na vozidle Honda Civic VTI v triede P2-1600 ccm. Po prvej rýchlostnej skúške pod názvom Tribeč, ktorá merala 13,80 km sa Petrovi so Štefanom podarilo zajazdiť tretí absolútny čas za Petrom Haluškom a Marošom Kysuckým jazdiacich na totožnej značke Seat Ibiza TDi a v triede P2 stáli na prvom mieste.

Po tejto skúške nasledovala rýchlostná skúška Jankov Vŕšok o dĺžke 8,10 km, kde sa im podarilo zajazdiť pekný štvrtý čas, a druhé miesto  v triede P2. Po týchto „vložkách“ súčet časov bol v prospech tejto posádky a udržali sa na treťom mieste absolútne a prví v triede. Prišla najviac obávaná RS a to mestský okruh v centre Topolčian, kde sa nádej na krásny výsledok rozplynula a to hneď v prvom kole.

Strihnutý homokinetický kĺb na poloosi zradil vo výjazde z jedného z vracákov a posádka musela zo súťaže odstúpiť. Už čoskoro sa uskutoční ďalšie podujatie a to v obci Lubeník pri Revúcej v termíne 29.-30.6., kde budeme posádke držať palce.

Foto: Vlado Václavík

{gallery}foto_sport/rally_tribec{/gallery}