Dočasné trhovisko a vynovenie stĺpov

Ohľadom trhoviska v Dobšinej sme sa zaoberali vo viacerých článkoch. Dnes sa obyvateľom nášho mesta naskytol pohľad, ktorý v mnohých vyvolal rozčarovanie. Dôvodom bolo osadenie trhových stánkov povedľa budovy úradu práce a mestskej polície, pričom ešte prednedávnom kompetentní oznámili, že zvažujú osadenie predajných stánkov priamo na ploche zrekonštruovaného Námestia baníkov.

Vybrali sme sa dnes na „nové trhovisko“, kde sa pre náš portál vyjadrili samotní predajcovia.: „O tomto riešení s nami vôbec nik nehovoril. Iba v piatok nám zazvonil telefón kde nám oznámili nové umiestnenie stánkov. Nik nebol zvedavý na náš názor a doteraz ani nevieme či je toto riešenie na stálo, alebo iba dočasne. Taktiež podmienky sú tu úžasné. Keď sem prídeme nabudúce budeme si musieť zobrať gumáky a zrejme aj naši zákazníci. Voda tu po dažďoch steká z tohto svahu a doslovne sa tu brodíme vo vode a bahne.“ Povedali nám trhovníci, pričom gestom ukazovali na premočenú a rozbahnenú zem a svoje zničené topánky.

Po týchto informáciách sme sa vybrali na mestský úrad kde sme sa priamo na riešenie trhoviska spýtali vedúceho odboru výstavby Jaroslava Oravca.: “Toto osadenie stánkov je iba dočasné. Problémom je, že nové stánky, ktoré sme objednali by mali onedlho prísť a naďalej platí to, že predaj bude priamo na námestí. Ide zhruba o obdobie do konca tohto mesiaca.“ Priblížil nám Jaroslav Oravec  čím jasne poukázal na fakt dočasnosti riešenia stánkového predaja pri budove úradu práce.

V našom meste sme si v posledných dňoch všimli aj prácu technických služieb, kde ich pracovníci na území mesta prevádzajú nátery stĺpov verejného osvetlenia. Pristavili sme sa pri pracovníkoch, za ktorých nám bližšie informácie poskytol Stanislav Mihók.: „Momentálne prevádzame nové nátery starej a ošúchanej farby na stĺpoch verejného osvetlenia. Nejedná sa ale o celkové vynovovanie všetkých stĺpov. Predom sú vytipované tie, ktoré sú poškodené najviac a to či už vandalizmom, alebo bežným opotrebovaním.“ Vyjadrili sa pre náš portál pracovníci, ktorí sa svojou prácou snažia skrášliť zjav nášho mesta.

Foto: Redakcia MD