Do parku sa onedlho dostanete po novom chodníku

Zriadením parkovacích miest na hlavnej ulici v Dobšinej, sa toto novovybudované odstavisko dotklo najmä chodcov. Tí prišli o chodník vedúci od hasičskej strážnice, až po budovu Mestského úradu na najfrekventovanejšej ulici. Pribúdala aj nespokojnosť obyvateľov, ktorým vedenie mesta v týchto dňoch vyšlo v ústrety. Mesto za pomoci pracovníkov, ktorí patria pod Podnik služieb mesta, začalo realizovať výstavbu chodníka, ktorý by mal chodcom značne zlepšiť presun, no v neposlednom rade, by mal dopomôcť k tomu, aby okolie vyzeralo upravenejšie a esteticky.

O vyjadrenie sme preto požiadali konateľa Podniku služieb mesta Dobšiná Tibora Harmathu: „Vedenie mesta sa rozhodlo, že je nie celkom dôstojné, aby obyvatelia chodili po trávniku a skratkami, čo predtým robili, keď sa chceli dostať do parku. Pri rozširovaní parkovacích miest sa odstránil pôvodný chodník a materiál z neho nám teraz poslúži na výstavbu tohto nového.“ Povedal pre náš portál konateľ Podniku služieb, pričom je všeobecne známe, že na mieste prebiehajúcej stavby chodníka, si obyvatelia takto skracovali cestu už dlhé roky, až si vyšliapali viditeľnú cestičku.

Ako sme spomenuli, práce realizujú pracovníci Podniku služieb, ktorých sa podarilo mestu zohnať skrz projekt Úradu práce. Ako nám bližšie vysvetlil prednosta Mestského úradu Stanislav Holienčík: „Týchto pracovníkov platí Úrad práce a pre mesto je to výhodné. V minulom roku ich bolo päť, tento rok sa nám podarilo ich v rámci projektu získať desať. Sú a budú veľmi nápomocní pri realizovaní prác akým je spomínaný chodník, či iné rekonštrukčné práce na území mesta Dobšiná.“ Z výstavby nového chodníka blízko parku na hlavnej ulici vám prinášame fotografie vo fotogalérií.

{gallery}foto_aktuality/chodnik_park{/gallery}

Foto: Redakcia MD