Dni Zeme 2022 v meste Dobšiná

Mesto Dobšiná oznamuje občanom, že v spolupráci s Technickými službami mesta Dobšiná v rámci Dňa Zeme 2022 zabezpečí bezplatné pristavenie štyroch veľkokapacitných kontajnerov s objemom 3,5 m3, ktoré budú rozmiestnené v uliciach nášho mesta nasledovne:

Dátum Stanovištia
V dňoch 22.-25. apríl Futbalové ihrisko – parkovisko
Hronská -Bujak – za obchodom
Mierová, Severná
Turecká
V dňoch 29. – 2. máj SNP – mestský park
SNP – parkovisko Coop Jednota
SNP – Gymnázium
Kúpeľná
V dňoch 6 . – 9. mája Vlčia dolina
Hnilecká – Skalná
P.J. Šafárika
V dňoch 13. – 16. mája Sídlisko Rozkvet
Zimná – pod školou
Zimná – ev. kostol
Zimná – Železničná

Do týchto nádob môžu obyvatelia umiestňovať iba veľkorozmerný domový odpad (starý, najlepšie rozobratý drevený a čalúnený nábytok, koberce, matrace a pod.) Upozorňujeme občanov, že do týchto kontajnerov nepatrí elektroodpad (napr. chladničky, práčky, televízory, počítače, monitory a pod.) ani na zber biologického odpadu ( tráva, konáre, slama), ani na odpad s výskytom nebezpečných látok (batérie, žiarivky). Zber týchto druhov odpadov bude neskôr zabezpečený prostredníctvom iných, mobilných zberov, o ktorých budú obyvatelia mesta informovaní vyhlásením v mestskom rozhlase a uverejnením na internetovom portáli mesta Dobšiná.

Kontajnery sú určené pre obyvateľov – fyzické osoby, nie firmy.

MsÚ Dobšiná