Aktuality

Dni mesta zahájili výstavy

 

V priestoroch Klubu dôchodcov sa dnes usporiadala ako prvá výstava ručných prác členov klubu. Táto mestská organizácia otvorila svoje dvere širokej verejnosti, kde prezentovala šikovnosť svojich členov. Ako vidieť na fotografiách v našej fotogalérií, návštevníci si mohli pozrieť rôzne techniky, ktoré dôchodcovia aj v ich pokročilom veku zvládajú na výbornú a neraz sa podujmú ich ukázať aj mladým. Podujatie samotné zahájilo Dni mesta Dobšiná, ktoré budú trvať až do 19. mája. Členovia klubu dôchodcov boli vedením mesta požiadaní o spracovanie ankety, ktorá zmapuje celé podujatie.

Počas návštevy to konkretizovala MVDr. Terézia Balážiková, vedúca zamestnankyňa mesta: „V anketách sú otázky odkiaľ ľudia prišli, ako pricestovali a podobne. Zozbierané ankety sa odovzdajú úradu a my ich potom posunieme povereným pracovníkom z Košického samosprávneho kraja, ktorí ich prevezmú a vyhodnotia. Jedná sa dovedna o 300 hárkov, ktoré budú odovzdané a zamerané na návštevníkov mesta Dobšiná počas Turíčnych sviatkov.“

 {gallery}foto_aktuality/vystava_klub{/gallery}

Ďalším podujatím bola vernisáž Modernej histórie, ktorú usporiadalo Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej s podporou nadácie Orange. O 15.-nástej hodine sa herňa Mestského kultúrneho strediska naplnila občanmi, ktorí si chceli pozrieť moderné výrobky s použitím tradičných technológií od detí. Ako vidno v našej fotogalérií a videu, v ktorom nájdete aj príhovor riaditeľky CVČ Ing. Márie Rybárovej, deti z nášho mesta a okolia sú naozaj šikovné a zvládli vyrobiť tričká, tašky, náušnice, či iné predmety s profesionalitou, ktorú im môže každý závidieť.

Ako na samotnej vernisáži povedala riaditeľka centra Ing. Rybárová: „Podarilo sa nám získať projekt z Nadácie Orange a moderná história je v tom, že iste ste si už aj vy poťažkali, alebo ste počuli, že dnešné deti sa nezaujímajú o ľudovú tvorbu, o históriu a niekedy aj o nič. A my sme chceli deťom ukázať, že dá sa táto história, ľudové umenie spoznávať aj takou formou, že sa dajú vyrábať nové, moderné veci , kde sa čerpá z histórie.“ Otvorila týmito slovami vernisáž pani riaditeľka a viac sa dozviete v našom videu pod príspevkom. 

{gallery}foto_aktuality/vernisaz_cvc{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »