Dni mesta Dobšiná 2017: Piatok s bohatým kultúrnym programom

Vystúpenia detí a mládeže na hlavnom pódiu

Na hlavnom pódiu sa so svojim programom predstavili deti zo škôl a školských zariadení pôsobiacich na území mesta Dobšiná, ktoré navodili skvelú atmosféru. Nasledovalo vyhodnotenie výtvarnej súťaže, vystúpenie finalistov Dobšinskej noty 2017 a tombola.

Foto: Juraj Karika

Vystúpenia na pódiu v parku na ulici SNP

Na pódiu v parku na ulici SNP sa predstavili deti z DFS Gemerčatá, záujmové útvary CVČ v Dobšinej a Spojenej školy, miestneho Komunitného centra a zlatým klincom programu bolo vystúpenie skupiny Alte Stein.

Vystúpenia folklórnych súborov

Na hlavom pódiu na námestí sa predstavili FS Háj z Rimavskej Soboty a domáci FS Gemer, ktorí navodili tú správnu atmosféru v znamení ľudových zvyklostí, tancov a obyčajov.

Vystúpenie skupiny Rusín Čendeš Orchestra

Šiesti vynikajúci hudobníci sa predstavili na hlavom pódiu a prítomným divákom ponúkli neopakovateľný zážitok z rusínskych piesní v netradičnom podaní. Z vystúpenia vám prinášame fotogalériu a video.

Foto & video: Juraj Karika

Koncert skupiny Elán Tribute

Známe hity slovenskej legendy priniesli do Dobšinej hudobníci skupiny Elán Tribute. Skoro okamžite rozospievali publikum, ktoré ich zakaždým odmenilo búrlivým aplauzom. Z vystúpenia Elán Tribute v Dobšinej vám prinášame fotografie a video.

Foto & video: Juraj Karika