Kultúra

Dnes tvorili s fimom, dielne budú pokračovať

 

Základná umelecká škola v Dobšinej (ZUŠ) je roky známa organizovaním výstav, koncertov, ale aj iných činností, do ktorých zapája širokú verejnosť. Dnes preto v priestoroch herne Mestského kultúrneho strediska usporiadala ZUŠ-ka aktivitu zameranú na deti a dospelých z názvom Tvorivé dielne: Tvoríme s fimom. Jednalo sa o techniky modelovania, skladania a spájania rôznych farieb pomocou extrudera a valca. Na šikovné ruky dospelých a detí sme sa preto prišli pozrieť aj my a bližšie informácie nám poskytla riaditeľka ZUŠ Dobšiná Mgr. Jana Krišáková.

„Tieto tvorivé dielne sú zamerané na vytváranie výrobkov z fima, čo je polymérová hmota, ktorá sa modeluje, spája a valčekuje. Potom sa pečie v rúre a po pečení sa stáva táto hmota pevnou a dá sa potom použiť ako náušničky, či prívesky. Dnes sa mnohé ženy venujú takýmto tvorivým prácam a vedú k tomu aj svoje deti. Aj na dnešných tvorivých dielňach sa zúčastnilo hodne dospelých, dospelých s deťmi, alebo samotných starších detí, keďže tieto tvorivé dielne boli určené hlavne pre staršie deti a dospelých.“ Povedala pre náš portál pani riaditeľka a spýtali sme sa jej aj na vznik tvorivých dielní a taktiež či sa v nich bude pokračovať.

„Keď robíme rôzne výstavy, tak sa často zastavujú ľudia pri našich výrobkoch a zaujímajú sa ako je to robené. Práve dnes si preto môžu pozrieť ako sú tieto výrobky vytvárané. Plánujeme od septembra urobiť aj kalendár, aby mohli byť tieto tvorivé dielne každý mesiac. Práve sme sa dohodli aj s pani riaditeľkou z Centra voľného času, že by sme sa striedali. Jeden mesiac urobíme tvorivé dielne my, zamerané skôr na umeleckú činnosť a druhý mesiac Centrum voľného času, zamerané na remeselnú prácu.“ Dokončila pre náš portál riaditeľka ZUŠ Dobšiná Mgr. Jana Krišáková. Pod článkom nájdete aj fotogalériu a krátke video z dnešného tvorenia s fimom.

{gallery}foto_kultura/dielne_fimo{/gallery}

{youtube} tgND-I-J8FI{/youtube}

Foto & video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »