Kultúra

Dnes sa tvorilo technikou Kanzashi

Základná umelecká škola a Centrum voľného času v Dobšinej sú organizácie na území nášho mesta, ktoré pravidelne usporadúvajú činnosti prístupné verejnosti. Na nich si môže každý vyskúšať svoju zručnosť, no najmä dozvedieť sa niečo nové s praktickým využitím v živote, domácnosti, či zábave. Jednou z takýchto akcií boli dnešné tvorivé dielne, ktoré usporiadala ZUŠ-ka a CVČ spoločne, v priestoroch herne Mestského kultúrneho strediska. Ako môžete vidieť na našich fotografiách, tvorivé dielne sa tešia hojnej návštevnosti.

Oslovili sme preto riaditeľku CVČ Ing. Rybárovú a riaditeľku ZUŠ Mgr. Krišákovú, aby nám priblížili dnešný tvorivý deň. „Je to náš spoločný projekt a pripravili sme tvorivé dielne na celý rok. Každý mesiac sa budeme venovať niečomu inému a dnes vyrábame textilné kvety, čelenky a brošne, technikou Kanzashi. Záujem o tieto činnosti je veľký a deti aj dospelí tvoria radi. Veríme, že všetci túto techniku zvládnu a že im výrobky urobia radosť. Pozývame preto verejnosť na naše tvorivé dielne, kde si nájdu miesto všetky vekové kategórie.“

Výrobky, ktoré si účastníci dielní vytvoria nepôjdu na výstavy, ale každý si svoj výrobok odnesie domov a môže ho podľa uváženia použiť. Azda najväčšou odmenou pre všetkých sú cenné skúsenosti a získanie zručností. Tie sa však podľa mnohých, najmä u mladých ľudí vytrácajú, vplyvom „moderného“ spôsobu života. Tvorivé dielne v Dobšinej sú preto jednou z možností, kedy sa mladí ľudia dajú priviesť k tvorivosti a ručným prácam.

{gallery}foto_kultura/dielne_kanzashi{/gallery}