Dnes bežali mladí aj dôchodcovia

V rámci Dní mesta Dobšiná sa dnes na ploche námestia usporiadala športová akcia Beh ulicami mesta. Na nich sa stretli mladí, ale aj tí najstarší. Deti zo všetkých škôl a školských zariadení, ale aj školy z blízkeho okolia si zmerali sily v behu na rôzne vzdialenosti podľa ročníkov narodenia. Azda ale najväčší potlesk a uznanie získali dôchodcovia z Klubu Dôchodcov v Dobšinej, ktorí aj napriek svojmu pokročilému veku sa do tejto akcie zapojili a spoločne všetci došli do cieľa s povzbudzovaním a potleskom prítomných.

Ako môžete vidieť na našich fotografiách vo veľkej fotogalérií, ale aj videu, námestie bolo plné ľudí, ktorí si prišli zašportovať, prípadne prišli povzbudiť svojich favoritov. Celé podujatie moderoval Mgr. Branislav Šmelko, ktorý je zároveň učiteľom telocviku na miestnej základnej škole a taktiež vedie viacero športovo zameraných krúžkov. Počas celého podujatia prítomným nechýbala dobrá nálada a radosť zo športového vyžitia.

Na tento deň sme sa preto spýtali mestského poslanca Stanislava Prokopa: „Dnešný beh ulicami mesta, ktorý sa koná v rámci Dní mesta Dobšiná usporiadalo Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej v spolupráci s Komisiou športu a telovýchovy pri Mestskom zastupiteľstve.

Cieľom dnešného dňa bolo hlavne podporiť deti, aby sa spropagoval šport, keďže sa toto podujatie koná každý rok, tak už má aj istú tradíciu. Za pomoci CVČ ale aj pána riaditeľa Základnej školy, ale taktiež aj všetkých učiteľov sa to zvládlo a myslím si, že to bolo celkom dobré podujatie a navyše nám prialo aj počasie.“ Dokončil pre náš portál Stanislav Prokop.  Ako dnešný deň prebiehal vám priblížime na fotografiách a videu. Kompletné výsledky podujatia prinesieme v aktualizáciií príspevku, keď nám ich dodá usporiadateľ.

{gallery}foto_aktuality/beh_2013{/gallery}

{youtube} kqGrfld4-NI {/youtube}