Aktuality

Dievčatá z Dobšinej pomohli chorým svojimi vlasmi!

 

Onkologické choroby môžu kedykoľvek zasiahnuť do životného príbehu nás, či našich blízkych. V dnešnej dobe takmer nejestvuje človek, ktorý by sa s týmito zákernými ochoreniami nestretol aspoň prostredníctvom priateľov. Práve preto vznikol projekt s názvom Vystrihaj sa Slovensko, ktorý sa snaží zmierniť dopady týchto vážnych ochorení formou priamej pomoci a prejavenia solidarity. Strata vlasov počas chemoterapie psychicky zatrasie každou onkologickou pacientkou a kúpa novej parochne znamená ďalšiu finančnú záťaž. V tom chce pomôcť tento jedinečný projekt prostredníctvom ľudí, ktorí sa doň zapojili. Hrdinami sa stávame nielen veľkými skutkami, ale aj tými nezištnými. Dve malé hrdinky, ktoré sa rozhodli pomôcť nájdeme aj v Dobšinej.

Miroslava Čišková vedie obe dievčatá, Mišku Bugošovú a Miu Čiškovú (10) k spolupatričnosti a k nezištnej pomoci iným. Keď sa dievčatá chceli ostrihať, ich krstná mama im spomenula projekt Vystrihaj sa Slovensko, čo ich okamžite zaujalo. „Moja sesternica, ktorá je aj zároveň krstnou mamou nám povedala o možnosti darovať vlasy pre onkologicky chorých. Podmienkou bolo, že ostrihané pramene vlasov musia mať minimálne 40 centimetrov. Aj keď po priložení pravítka to bolo oveľa viac, ako dievčatá pôvodne chceli, neváhali ani minútu a pre možnosť pomôcť iným súhlasili aj s touto dĺžkou nového účesu,“ priblížila Miroslava Čišková.

Po ostrihaní vlasov ich starostlivo zabalili a zaslali na uvedenú adresu projektu. Následne zdieľali na sociálnej sieti podľa projektových pokynov s hashtagom #idemdotoho #vystrihajsaslovensko fotku s novým účesom, kde sme si ich všimli aj my. Veríme, že tento hrdinský počin dievčat z Dobšinej motivuje mnohých k tomu, aby pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú. Viac o projekte Vystrihaj sa Slovensko sa dozviete na webstránke http://vystrihajsaslovensko.sk.

Text: Juraj Karika, foto: sukr. archív

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »