Kultúra

Detský prímestský tábor CVČ v Dobšinej

Prišlo leto a s ním tak ako každý rok, tak aj teraz letná činnosť v Centre voľného času v Dobšinej. Prvý turnus tábora bol o niečo kratší, ale stihli sme sa zoznámiť pri „centráckom všeličom“, plnom hier a súťaží. Na tvorivých dielňach si dievčatá vyrobili melónové vejáre a chlapci ufá. Pri vychádzke k žrebčínu si deti obzreli koníky a nakŕmili diviaky. Keďže nám tento rok nevyšiel majáles, tak sme si v centre urobili „juliáles“, so všetkým, čo k tomu patrí.

Druhý turnus začal zaujímavo s tetou Katkou Vargovou, ktorá deti naučila základy nordic walkingu a pripravila pre nich zaujímavý program. V utorok sme si urobili celodenný výlet a navštívili sme Hrádok a Ochtinskú aragonitovú jaskyňu. Deťom sa veľmi páčilo aj v Slavošovskom tuneli, kde zažili aj dávku adrenalínu. V stredu sa deti vzdelávali i zabávali s tetou Viktorkou Vikartovskou z mestských lesov pri lesnej pedagogike.

Poobede si ešte v lese nazbierali kamene a prírodniny, z ktorých vytvorili krásne umelecké dielka. Štvrtok patril stopárom, ktorí po našom meste pomocou indícií hľadali poklad a druhý turnus sme ukončili zdravou „bylinkárňou“ a výrobou sladkých lízaniek. Verím, že deti prežili začiatok prázdnin zmysluplne a hlavne veselo a tešíme sa na ďalšie turnusy a nové zážitky.

Ing. Mária Rybárová