Kultúra

Detský karneval uzatvoril plesovú sezónu

Posledným tohtoročným podujatím v rámci fašiangov, ktorý zároveň aj uzatvoril sezónu plesov, bol karneval, ktorí sme zorganizovali pre všetky deti nášho mesta. Konal sa v nedeľu, 21. 2. 2016, v Kultúrnom dome v Dobšinej. Pre všetky masky, sme mali pripravené občerstvenie v podobe koláčika a čaju. Súčasťou karnevalu bola súťaž „o najkrajšiu masku“. Porota, v zložení Ing. M. Rybárová, Mgr. B. Palacková a M. Klementová, hodnotili predovšetkým vlastný, originálny nápad a taktiež aj vlastné zhotovenie masky. Vybrať spomedzi 78 krásnych masiek bolo naozaj náročné. Nakoniec sa spoločne zhodli na týchto víťazoch:

Sofia a Adam Valentkovci za masku kominárici, Sofia Lászlóová za masku Mimóňka a Sára a Tobias Šoltésovci za masky Horalka a Brumíka. Víťazi boli odmenení spoločenskými hrami, ktoré nám sponzorsky venoval primátor nášho mesta Ján Slovák. Lákadlom karnevalu bola aj tombola s množstvom pekných cien, ktoré nám darovali Mestské lesy Dobšiná, TEKRAN, CVČ DaM, AMMYLA a Centrum Vina Shop. Všetkým sponzorom ďakujeme. Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí svojou účasťou prišli podporiť naše podujatie a taktiež náš obdiv a uznanie patrí rodičom, ktorí pre svoje deti  vymýšľajú a tvoria krásne masky.

Foto: CVČ Dobšiná