Kultúra

Detský karneval ukončil plesovú sezónu

V nedeľu 23. februára sa v priestoroch sály Mestského kultúrneho strediska uskutočnil Detský karneval. Ten usporadúva každoročne Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej. Karneval bol určený pre širokú verejnosť, pričom sa táto akcia už roky teší hojnej účasti. Bolo tomu tak aj tento rok, kde sa podľa organizátorov zúčastnil akcie rekordný počet masiek, ktoré si zasúťažili o titul najkrajšej masky, o čom rozhodovala trojčlenná porota. Inak na tom nebolo ani hľadisko, v ktorom sa zišlo dovedna až 300 priaznivcov z radov občanov mesta a okolitých obcí.

Ako nám povedali zamestnanci Centra voľného času v Dobšinej: „Detským karnevalom už tradične ukončujeme plesovú sezónu v našom meste. Pozývame naň deti z Dobšinej, ale aj okolitých obcí, pričom máme pripravenú aj tombolu a každá maska dostane občerstvenie a kvietok. Tento rok sa dovedna zúčastnilo 125 masiek. Naším cieľom je, aby rodičia s deťmi spolupracovali na výrobe samotných masiek. O najkrajších maskách rozhodovala trojčlenná porota v zložení Mgr. Beáta Palacková, Mgr. Helena Značková a Miroslava Klementová.“

Samotná akcia trvala dve hodiny, v ktorých sa predviedli deti v rozličných maskách a nájsť ich môžete na fotografiách v našej fotogalérií. Karneval podporili aj miestni sponzori: „Do tomboly nám prispeli Penzión Calisto, Tekran – Ján Kračún, Vlastimil Majerčák, Kamila Molová a Mesto Dobšiná. Tento ročník karnevalu bol výnimočný najmä v tom, že sa ho zúčastnilo množstvo malých detí do troch rokov.“ Dokončili pre náš portál zamestnanci CVČ v Dobšinej.

{gallery}foto_organizacie/cvc_karneval{/gallery}

Poskytnuté foto: CVĆ Dobšiná