Kultúra

Deti sa v Centre voľného času v Dobšinej nenudia ani v lete

 

Centrum voľného času detí a mládeže organizuje každoročne v mesiaci júl prímestské letné tábory. Prvý turnus sa konal od 3.7. do 7.7.2017 a bol plný zaujímavých aktivít. V pondelok si deti zasúťažili a zahrali sa pri „Centráckom všeličom“. V utorok nás navštívili vojaci z vojenskej posádky v Rožňave, predviedli nám zaujímavé veci z ich práce a naučili deti ako cvičiť a ako sa disciplinovane správať. Poobede sme si na tvorivých dielňach vyrobili chobotničku.

Bohatý na zážitky bol štvrtok, kedy si deti do sýtosti zaplávali v bazéne na konskom dvore v Brzotíne, poobdivovali koníky, ovečky, oslíky a mnoho ďalších zvieratiek a nakoniec sa poprechádzali po Betliarskom parku. V piatok sa deti naučili základy Nordic Walkingu s tetou Katkou a ujom Mariánom a poobede nás počasie zahnalo ku rozprávke o Mimoňoch. Veríme, že prvý týždeň prázdnin prežili deti aktívne a zaujímavo a tešíme sa na ďalšie turnusy plné zážitkov.

Text & foto: Ing. Mária Rybárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »