Deti pripravili deťom pestrý program

Dnes sa v priestoroch Mestského kultúrneho strediska uskutočnilo podujatie venované deťom z príležitosti ich nadchádzajúceho sviatku. Ako je všeobecne známe, Medzinárodný deň detí sa slávi v mnohých krajinách sveta a na Slovensku si  ho každoročne pripomíname 1. júna od roku 1952. Medzinárodný deň detí bol ako sviatok uznaný na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve, v roku 1925. Na tejto konferencii 54 krajín schválilo deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. V tom istom roku sa už samotné oslavy konali V San Franciscu.

V Dobšinej sa tento deň niesol v znamení zábavy a hier. Aj napriek upršanému počasiu sa z plánovaného priestoru pod holým nebom program presunul do sály kultúrneho domu. Celým programom prítomných sprevádzal moderátor a mestský poslanec Jozef Gorej, kde v jeho úvode vystúpili deti z Detského domova a následne mažoretky z Centra voľného času, detí a mládeže. Divákom sa predstavili aj deti z Materskej školy na ulici SNP, či žiaci špeciálnej školy. Ako ste isto postrehli, deti si vyplnili program svojimi vystúpeniami samé, pričom aj samotné podujatie malo príznačný názov Deti deťom.

Po veľmi vydarených vystúpeniach žiakov zúčastnených škôl a školských zariadení sa predstavila galéria strašidiel s podtitulom Dobšinská mátoha. Na pódiu sa zišlo spolu šesť strašidiel. Tie mali pripravený svoj príbeh, ktorý vyrozprávali sami, či prostredníctvom pomocníka o tom, kto sú a ako sa stali mátohami. Diváci si zvolili silou potlesku za naj mátohu copatú Majolesku, ktorá svojimi chlapčenskými črtami zaujala značnú časť publika. Nasledovali súťaže, ktoré pripravili zamestnanci Centra voľného času a zlatým klincom programu bolo vystúpenie kúzelníka Wolfa s jeho kúzelníckou a balónovou šou. Pre všetkých bola pripravená aj tombola, či sladké odmeny v súťažiach a dnešný bohatý Deň detí sa zakončil minidiskom.

{gallery}foto_kultura/dd_2013{/gallery}

Foto: Redakcia MD