Kultúra

Deti, kone a príroda na skupinovej aktivite Komunitného centra v Dobšinej

V stredu 31.8.2016 Komunitné centrum Dobšiná v spolupráci s OZ Detstvo deťom zorganizovalo výlet do obce Rejdová na Zuzkine slobodné gazdovstvo s chovom koní. Cieľom skupinovej aktivity  bol výchovný a enviromentálny program  s komplexným pochopením vzájomných vzťahov medzi človekom a životným prostredím.  Na gazdovstve v prekrásnej prírode pani  Zuzka Liptáková našim deťom predviedla ukážky starostlivosti o kone.  Záujem o kone bol veľký.  Deti z nášho komunitného centra mali možnosť kone viesť,  ale aj vyskúšať si jazdu na menšom i väčšom koníkovi. Bol to pre všetky deti ohromný zážitok a únik zo stereotypov. Veľké poďakovanie patrí našej hostiteľke za pekné privítanie a skvelú terapiu na jej gazdovstve. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

Text: PhDr. Eva Mihóková, foto: Zuzana Liptáková