Kultúra

Deň študentstva strávili v Bešeňovej

Gymnázium Dobšiná je škola, ktorá má v meste dlhú históriu, veď má úctyhodných 61 rokov. Za ten čas v nej zmaturovalo mnoho dnes už významných, úspešných ľudí. Z maturantov Gymnázia v Dobšinej sa stávali poslucháči rôznych vysokých škôl a po štúdiách sa mnohí z nich domov nevrátili, ale mnohí sa vrátili. Tu žijú, pracujú a vychovávajú svoje deti, z ktorých mnohé sa znova stávajú študentmi nášho dobšinského gymnázia.

Súčasní študenti Gymnázia v Dobšinej majú aktívnu študentskú radu. Jednou z jej úloh je spestriť a zatraktívniť študentské roky podľa želaní svojich spolužiakov. Tohtoročný Deň študentstva si zaželali osláviť na nevšednom mieste.  Vybrali sa do Vodného Parku Bešeňová. Uskutočniť tento výlet bolo veľmi náročné, hlavne finančne, ale štedrosť úspešného podniku v meste, Mestských lesov Dobšiná pomohla uhradením veľkej časti cestovných nákladov. Potom sa už dalo ísť sa vyšantiť, tešiť sa celý deň vo vode, z vody a s vodou

Všetci si uvedomujeme, že bez finančnej podpory by mnohé deti nezažili takýto atraktívny, aktívny, zábavný, zapamätateľný deň.  Pre deti z Dobšinej a okolia je vzácnosťou návšteva vodných atrakcií, je to aktivita, ktorá v našom okolí chýba. Ďakujeme za finančnú podporu a pochopenie Mestským Lesom Dobšiná, spol.s.r.o.

„Dňa 21.11.2018 sa žiaci Gymnázia Dobšiná zúčastnili výletu do vodného parku Bešeňová. Výlet sme si veľmi užili a už sa nevieme dočkať kedy pôjdeme znova.“ (Miroslava Suchá)

„Konečne sme išli na výlet. Ale ani trošku sme nečakali, že bude taký úžasný, ako výlet do Bešeňovej. To priestranstvo bolo obrovské. Bolo tam niekoľko bazénov, tobogánov a dokonca aj bazén z vlnobitím. Toľko zábavy sme už dávno nezažili. Škoda že sme museli odísť. Dúfam že tam v budúcnosti zase pôjdeme.“ (Miloš Macko Beluš)

„Deti si užili rôzne tobogány a bazény. Boli aj na obede kde sa všetci skvelo najedli. Bolo veľmi dobre deti sa už nevedia dočkať kedy pôjdu znova.“ (Viktória Kotlárová)

„Najlepšie boli tobogány. Do Dobšinej sme sa vrátili okolo šiestej. Poriadne sme si to tam užili.“ (Viktória Taisová)

„Bolo tam 6 tobogánov a podľa mňa bol najlepší červený a žltý ale aj čierny bol pekný, boli tam rôzne pásiky a hviezdičky. Vlnobitie bolo každú hodinu. Určite sa všetkým páčilo. Ďakujeme.“ (Kristína Turicová)

„Najviac sa mi páčilo vlnobitie a tobogány.“ (Peter Dunajský)

„Najkrajšie v Bešeňovej boli tobogány.“ (Matúš Lakatoš)

„Unavení žiaci z lietanie po tobogánoch, plávania a potápaní sa tu boli aj najesť. Výlet sa každému páčil a o tejto akcii sa bude ešte dlho hovoriť. Za podporu ďakujeme Mestským lesom, ktoré nám umožnili niečo také podniknúť a aj našej študentskej rade a pedagógom  ďakujeme za krásny zážitok dúfame, že nie posledný.“ (Kristína Fedorová)

Všetci si uvedomujeme, že bez finančnej podpory Mestských lesov by mnohé deti nezažili takýto atraktívny, aktívny, zábavný, zapamätateľný deň.  Pre deti z Dobšinej a okolia je vzácnosťou návšteva vodných atrakcií, je to  aktivita, ktorá v našom okolí chýba. Ďakujeme za finančnú podporu a pochopenie Mestským Lesom Dobšiná, spol.s.r.o.

Študenti Gymnázia v Dobšinej