Deň plný športu na Gymnáziu v Dobšinej

Študentská rada Gymnázia v Dobšinej usporiadala na konci septembra 2016 športový deň, aby sme sa na pár chvíľ odtrhli od školských stoličiek a lavíc a zažili príjemnejšiu zábavu. Počasie nám prialo, úsmevy boli nahodené a tak sa všetko mohlo začať. Študenti sa s nadšením porozbiehali na rôzne športové súťaže, aby každý mohol ukázať to najšportovejšie, čo sa v ňom skrýva. Vyskúšali si hod na kôš, hod medicimbalom, trochu si ponamáhali nohy pri prekážkovom behu, alebo skákaním cez švihadlo, tiež si mohli potrápiť telo v bláznivej hre twister. Veľký záujem bol o strieľanie zo vzduchovky, stolný tenis, bedminton. Pre tých, ktorí si radšej potrápili mozog, sa hral šach, dáma, pexeso, aktivity a ďalšie stolové hry.

Všetko nám príjemne spestrila povzbudivá hudba v pozadí a adrenalín, prúdiaci v žilách. Podporou a novinkou bol stánok s občerstvením a priateľskou usmievavou obsluhou, za ktorý ďakujeme sponzorom: Mestu Dobšiná, Mestským Lesom Dobšiná spol. s.r.o., Oddeleniu kultúry Mesta Dobšiná a p. Mariánovi Dovalovskému z Rejdovej.

To však zďaleka nebola všetka zábava a nič sa nekončilo. V telocvični sa pustili žiaci do boja v basketbale, či floorballe a von na ihriskách vo volejbale a futbale, kde sa každý tím snažil plne získať svoje víťazstvo. Samotní žiaci sa vyjadrujú, že súťaže boli skutočne zaujímavé a hlavne zábavné. Kto teda nemal šancu prísť, určite mohol ľutovať, avšak veríme, že sa nám podarí podobnú akciu zorganizovať i budúci rok a znovu sa poriadne spoločne zabavíme.

Kristína Vranecová, 4.B