Kultúra

Deň otcov si pripomenuli aj v CVČ Dobšiná

 

Deň otcov je sviatok oslavujúci všetkých otcov, otcovstvo a vplyv otcov na spoločnosť. Deň otcov sa na Slovensku oslavuje tretiu nedeľu v mesiaci jún. Dobrý otec poskytuje rodine pocit istoty,  je pre ňu oporou, venuje jej svoj čas, prejavuje lásku a pre svoje deti je tým najväčším vzorom. Správny otec je ten, ktorý v každej situácii dokáže zachovať chladnú hlavu a vždy vie, čo je potrebné urobiť. Učí svoje deti zodpovednosti a disciplíne. Svojimi činmi im ukazuje, že rovnako ako výhra, tak aj prehra patrí k životu a naučí ich vyrovnať sa s ňou. To všetko sú dôležité vlastnosti, ktoré bude dieťa potrebovať na to aby bolo v dospelosti sebavedomé a úspešné.

V Centre voľného času v Dobšinej sme oslávili Deň otcov 25. júna 2020. Oteckovia so svojimi detičkami prežili popoludnie plné hier, súťaží a zábavy. Pozvané boli aj mamičky a všetci si pochutnali na pripravených koláčoch a opekaných špekáčikoch. Akcie sa zúčastnilo 48 oteckov, detí a mamičiek. Každý otecko si odniesol diplom a najšikovnejší oteckovia so svojimi deťmi dostali pekné ceny.

A jeden citát na záver: „Najväčšia vec, ktorú môže otec urobiť pre svoje deti, je milovať ich mamu.“ (Hesburgh Theodore M)

Ing. Mária Rybárová

Translate »