Kultúra

Deň matiek sme si pripomenuli aj v Dobšinej

 

Druhú májovú nedeľu oslavujeme krásny a jedinečný sviatok, ktorý je určený všetkým mamám – Deň matiek. U nás, na Slovensku, sa tento sviatok začal oslavovať až po roku 1989, no veľmi rýchlo sa  dostal nielen do nášho povedomia, ale aj do našich sŕdc. Je krásnou príležitosťou poďakovať sa mamám za ich lásku a starostlivosť, ktorou nás zahŕňajú nielen v detstve, ale aj v dospelosti. Nie vždy si to však uvedomujeme a mnohí to berú ako samozrejmosť. Každá mama miluje svoje dieťa nezištnou láskou a praje si, aby bolo zdravé a šťastné. Snaží sa im pomáhať a podporovať ich po celý život

V tento krásny deň poteší každú mamu hoci aj malý darček vyrobený s láskou alebo kytička práve nazbieraných kvietkov. Veď mama je len jedna, je nenahraditeľná a práve preto si to určite zaslúži. Príležitosť prejaviť lásku a úctu svojim mamám, starým či krstným mamám sme dali aj deťom z centra voľného času, ktoré sa na slávnostnej akadémii pripravenej ku Dňu matiek predviedli v rôznych tanečných, dramatických, či športových choreografiách. Podujatie sa konalo v nedeľu, 14. mája 2017 v kultúrnom dome. Ďakujeme všetkým, ktorí sa ho zúčastnili.

Mgr. Sylvia Tešlárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »