Kultúra

Deň matiek si pripomenuli aktivitou priamo v domácnostiach

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko čo pre nás urobili. Tento rok Komunitné centrum mesta Dobšiná zorganizovalo vo štvrtok popoludní dňa 10.5.2018 Deň matiek netradičnou formou. Pracovníčky Komunitného centra v spolupráci s terénnymi sociálnymi pracovníkmi navštívili s deťmi z Komunitného centra ich mamky priamo doma.

Pod vedením divadelného krúžku na čele s terénnym sociálnym pracovníkom Mgr. Matúšom Gallom a jeho kolegýň z TSP s pripraveným pásmom básní a pozdravmi prekvapili mamičky v meste. V doprovode pracovníčiek Komunitného centra sa deti s vlastnoručne pripravenými pozdravmi vybrali aj na Cigánsku osadu. Mamičky boli milo prekvapené, vďačné a ocenili výsledky práce svojich ratolestí úsmevom a pohladením. Krásny deň matiek prajú všetkým mamám, starým mamám a prastarým mamám pracovníčky KC a TSP mesta Dobšiná.

Text a foto : sociálni pracovníci