Kultúra

Dávame vám do pozornosti: Top Jazz Dobšiná

 

Mesto Dobšiná znovu ponúka ochutnávku svetovej kvality Jazzu. Občianske združenie H2 SECURITY, za podpory partnerov dňa 21.04.2018 o 19:00 hod. usporiada v Kultúrnom dome v Dobšinej koncert hudobníkov svetovo zvučných mien: Juraj Griglak Trio feat.Poogie Bell,Eugen Vizvary.

Projekt slovenského basgitaristu Juraja Griglaka s legendárnym americkým bubeníkom Poogie Bellom a slovenským klaviristom Eugenom Vizvarym.
Trio prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu ,funku a fusion. Komorné trio obsadenie umožňuje veľmi živé a interaktívne hranie, ktoré posúva ich kompozície do nových rozmerov.

Juraj Griglak patri k najvyhľadávanejším basgitaristom na Slovensku. Okrem elektrickej basgitary Juraj hráva aj na kontrabas- jazz, a ako člen orchestra Slovenskej filharmónie aj vážnu hudbu. Nahral okolo 90 albumov, z toho tri vlastné sólové CD. Bass Friends (2000),Time to Fly (2014) a Juraj Griglak & Company feat.Bobby Sparks,Poogie Bell,Chris Hemingway. (2017)

Poogie Bell  je nefalšovaný funk master , jeden z najlepších súčasných bubeníkov a štúdiových hráčov bez ohľadu na žánre. Na svojom konte má spoluprácu s menami ako Stanley Clark, David Bowie, Erykah Badu, All Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten a Chaka Khan. Objavil sa na viac než desiatich albumoch Marcusa Millera a na turné s ním strávil podstatnú väčšinu kariéry.

Eugen Vizvary patrí k najvyhľadávanejším klaviristom v Slovenskej a Českej Republike.Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiach, komponovaním, aranžovaním, pôsobí ako producent a doprevádza popredných Slovenských a Českých umelcov. Spolupracoval s hudobníkmi ako Oskar Rózsa, Martin Valihora, AnitaSoul, Michal Bugala, Marcel Palonder,Vivian Sessoms,Kim Davis a mnohí iní…

Red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »