Kultúra

CVČ zorganizovalo turistiku na Gápel

Deti z Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej nemajú núdzu o pestrý program ani v čase začiatku školského roka. Pravidelne sa im o neho starajú pracovníci centra, ktorí pre žiakov zorganizovali výlet aj v túto sobotu . Ten bol situovaný do prírody v blízkosti chaty na Gápli. Počasie im síce veľmi neprialo, ale aj napriek tomu si mnohí odniesli pekné zážitky. O všetkom nám bližšie povedala vychovávateľka Mgr. Iveta Značková.

„Našou stálou aktivitou je aj turistika, na ktorú zvyčajne chodíme v septembri, alebo októbri. Teraz sme vybrali turistiku na Gápel a zúčastnilo sa jej okolo 35 detí a dospelých, pričom najmladšie malo jeden rok. Avia z Mestských lesov nás odviezla do Stratenej, odtiaľ sme pokračovali cez Stratenskú Tesninu a z Pod Hanisej na Gápel. Tam nás už čakala pani riaditeľka s napečenými klobáskami a občerstvením.“ Priblížila nám vychovávateľka CVČ v Dobšinej Mgr. Iveta Značková.

Mladí turisti síce chceli z Gápla pokračovať do Dobšinej peši, ale to sa žiaľ pre zhoršené počasie uskutočniť nedalo. Aj v tomto smere im v ústrety vyšlo vozidlo Mestských lesov, ktoré ich z prírody a chaty na Gápli dopravilo bezpečne domov. Mnohí zúčastnení si sobotňajšiu turistiku veľmi pochvaľovali a tešia sa na budúce akcie, ktoré určite nevynechajú.

{gallery}foto_organizacie/cvc_gapel{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná