Kultúra

Čo deň, to nové zážitky s CVČ Dobšiná

Štvrtý turnus letného prímestského tábora v CVČ Dobšiná bol plný aktivít. V pondelok deti plne využili dopravné ihrisko, kde sa popreháňali na bicykloch a kolobežkách. V utorok sme absolvovali celodenný výlet, kde sme spoznávali okolie nášho klenotu Dobšinskej ľadovej jaskyne. Navštívili sme Ranč pod Ostrou skalou, kde deti naplno využili nové atrakcie a ihrisko. Na farme na Samelovej lúke sa deti zoznámili s koníkmi a ďalšími domácimi zvieratkami. Náučným chodníkom Mokrade Hnilca sme sa presunuli  k bufetu na nanuky a poznávanie sme ukončili náučným chodníkom „Dobšinský chotár“.

V tomto roku v máji bolo zrušené podujatie Beh ulicami mesta Dobšiná, tak sme si ho zorganizovali v stredu. Deti si zabehali okolo námestia, dostali medaile, diplomy a malé ceny. Poobede si v trošku kľudnejšom tempe vyrobili  krásne drevené prívesky.  Vo štvrtok si deti zahrali „Veľkú hru“ na dobšinskom futbalovom ihrisku a poobede si upiekli chutnú pizzu. V závere týždňa si zahrali „Kufrík plný hier“ a členovia Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Dobšinej (MS SČK) predviedli deťom ako postupovať v zložitých, život ohrozujúcich situáciách. Deti si mohli taktiež pozrieť vybavenie, ktoré je nutnou výbavou zdravotníkov a v neposlednom rade si vyskúšať v tento deň nadobudnuté zručnosti. Deti prednáška zaujala a aktívne sa do činnosti zapájali.

Text & foto: Ing. Mária Rybárová