Kultúra

Členovia JDS v Dobšinej si pripomenuli mesiac úcty k starším

V stredu 17.októbra 2018 sa v divadelnej sále Kultúrneho domu v Dobšinej stretli seniori z celého mesta. Na toto stretnutie ich pozvala za podpory Mesta Dobšiná a Mestských lesov Dobšiná spol. s.r.o.. Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS), ktorá práve v tento deň chcela svojim členom spríjemniť dni jesene ich života z príležitosti októbra – mesiaca úcty k starším. V úvode prítomných privítali mladé tanečníčky z miestneho centra voľného času, detí a mládeže a rovnako veľký potlesk od obecenstva zožal aj detský folklórny súbor Gemerčatá, ktorý ľudovými piesňami potešil najedno oko a ucho.

Po kultúrnom programe nasledovali slávnostné príhovory predsedníčky miestnej organizácie JDS, Anny Novotnej a prítomných pozvaných hostí zastupujúcich Mesto Dobšiná a mestské spoločnosti., Marcela Kollárika a Jána Slováka, primátora mesta, ktorí následne zagratulovali a obdarovali kvetinou jubilantov. Spolu 36 členov oslávilo v tomto roku svoje okrúhle životné jubileum, z ktorých najvyššieho jubilea sa dožil pán Ľudovít Csobádi (90 rokov).

Jednota dôchodcov v Dobšinej združuje momentálne až 189 členov a ako nám povedala podpredsedníčka organizácie, pani Anna Grofčíková: „práve včera sme dostali ocenenie tretieho stupňa za bezodplatnú činnosť so seniormi, kde bol prítomný aj predseda Košického samosprávneho kraja, Ing. Rastislav Trnka. Našim cieľom do budúcna je vybudovanie ešte širšej základne. Zúčastňujeme sa rôznych podujatí, ale aj športových akcií, na území nášho mesta je to už tradične severská chôdza, no spolupracujeme aj s CVČ a ZUŠ. Snažíme sa dôchodcovský vek prežiť aktívne.“ V závere programu vystúpil spevokol organizácie a seniori si pochutili v dobrej atmosfére na sponzormi prichystanom pohostení.

Text & foto: Juraj Karika