Kultúra

Červené stužky odovzdali posolstvo aj na SOŠ v Dobšinej

 

Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS s podporou Ministerstva školstva,  vedy,  výskumu a športu SR v rámci rozvojového projektu  „Zdravie a bezpečnosť v školách 2017“. Preto sa aj naša škola SOŠ Dobšiná, Zimná 96 zapojila do tejto kampane, ktorú sme začali  prednáškou a besedou  o HIV/AIDS, pokračovali sme  výtvarnou súťažou,  kde boli zapojení žiaci prvých ročníkov a vo vestibule školy sme pripravili  informačný panel, ktorý  priblíži dôležitosť tohto dňa,  históriu a základné informácie o tejto zákernej chorobe, ktorou  je v súčasnosti nakazených viac ako 40 miliónov ľudí.

Červená stužka vznikla v New Yorku v roku 1991. Vytvorili ju umelci z „Vizuálneho AIDS klubu“  v rámci projektu „Projekt Červenej stužky“. Autori projektu zostali v anonymite. Vďaka tomu nevznikli nároky na autorské práva. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Iba neobmedzený prístup k informáciám môže zabrániť šíreniu HIV/AIDS.  Musíme si uvedomiť, že proti tejto chorobe musíme bojovať nielen 1. decembra, ale celoročne.

Text & foto: Mgr. Soňa Ďurajová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »