Kultúra

Celoslovenskú environmentálno výtvarnú súťaž vyhrala žiačka ZŠ Dobšiná

Deň Zeme sa oslavuje každoročne 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými Dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca a oslavovali príchod jari. V súčasnosti ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady životného prostredia a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach. Pri príležitosti osláv Dňa Zeme pripravil NATUR-PACK environmentálno výtvarnú súťaž pre všetkých žiakov základných škôl Slovenska.

Úlohou bolo vytvoriť výkres na témy : Ochrana planéty Zem-recyklácia, Odpady patria do koša a nie na zem, Kolobeh odpadov v prírode a ich dopad na životné prostredie. V stanovenom termíne (21.4.2016) bolo do centrály NATUR-PACKu doručených 300 výtvarných prác zo 43 škôl a školských zariadení. Z nich sa do finálneho kola dostalo 44 najlepších. Na hodnotení prác sa zúčastnili zamestnanci NATUR-PACKu, vrátane zamestnancov regionálnych pobočiek. Naša ZŠ zapojila do súťaže 2 práce (Sarah Trochovej 8.A a Barborky Plutovej 6.A).

vyhra

V kategórii – práce detí 5. – 9. ročníka ZŠzvíťazila práca našej žiačky Sarah Trochovej, žiačky 8. ročníka. Výhra Sarah je výhrou pre celú našu triedu – tím NATUR-PACKu pre nás už čoskoro pripraví atraktívnu celodennú exkurziu do recyklačného strediska ako praktickú súčasť vzdelávacieho programu a vecné ceny s témou recyklácie. Veľmi sa na túto exkurziu všetci tešíme a našej Sarah patrí veľká GRATULÁCIA…. Fotografie celej exkurzie prinesieme koncom júna.

PaedDr. Katarína Sadlowska, ZŠ Dobšiná