Šport

Calisto má dve zlaté medaily

 

V dňoch 14.-teho až 16.-teho novembra 2013 sa vo Svidníku uskutočnilo WPC V+S Welding European Grand Prix In Powerlifting and Benchpress. V našom oddiele Fitness CALISTO Aminostar Dobšiná sa na toto Európske podujatie pripravovali traja pretekári, ktorých tréningové výsledky nasvedčovali tomu, že nadvíhané tony závaží, prinesú skvelé výsledky. Veľmi ma mrzí, že už pri tréningu Filipovi Putnockému niečo „puklo“ v ľavej paži a obrovská modrina neveštila nič dobré. Len potvrdila zranenie a keďže zdravie je na prvom mieste, Filip sa tejto súťaže zúčastnil ako pomocník a poradca, čo je veľká škoda , pretože určite by sa bol tiež umiestnil na medailovej pozícii.

Mirka Herčková absolútne zúročila svoju drinu a v kategórii OPEN do 67,5 kg svojím výkonom v tlaku 85 kg získala zlato. V absolútnom poradí bez váhového rozdielu  striebro. O ďalšie zlato sa postaral Tomáš Gazdík v kategórii OPEN do 75 kg výkonom  v tlaku 150 kg. Toto víťazstvo nášho oddielu nás veľmi teší a predurčuje na prípravu celosvetovej súťaže v roku 2014.

Asociácia WPC je, čo sa týka pretekárov najpočetnejšou na svete a to nás núti pripraviť pre našich pretekárov podmienky tomu zodpovedajúce. Preto musíme hľadať podporu u nejakého sponzora, čo je v dnešnej dobe obrovským problémom. Pevne verím, že sa mi podarí s firmou Aminostar dohodnúť o podpore a samozrejme vítaná je každá pomoc. Pretekárom a všetkým, ktorí ich akýmkoľvek spôsobom v tomto športe podporujú, aj touto cestou ďakujem a prajem veľa ďalších skvelých úspechov, ako v športe, tak aj súkromnom živote.

Ján Slovák – predseda oddielu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »