Aktuality

Búrajú domy po neprispôsobivých

 

Obyvateľov Zimnej ulice v Dobšinej dnes zavčas rána budili ťažké mechanizmy, ktoré sa začali zabárať do neslávnych stavieb po neprispôsobivých občanoch. Mesto tieto domy, ktoré boli v dezolátnom stave odkúpilo, no mnohým občanom sa nepozdávalo otáľanie s búracími prácami. Prednedávnom sme sa vybrali na tieto miesta a z ďaleka bolo vidieť rozpraskané, alebo vyvalené múry, strechu, ktorá držala už iba silou vôle a vnútrajšok plný handier, odpadu a ľudských výkalov. Všetko nasvedčovalo aj napriek všetkým nebezpečiam tomu, že tieto miesta sú pravidelne navštevované a využívané zrejme miestnymi bezdomovcami, prípadne ďalšími asociálnymi skupinami. 

 

Pred časom sa pre náš portál vyjadril vedúci odboru výstavby Mestského úradu Jaroslav Oravec, ktorý povedal: „Podal som žiadosť na búracie rozhodnutie. Pozemky a domy sú vysporiadané, hlavne tie tri, ktoré sú v smere na základnú školu. Čiže dal som na Stavebný úrad urobiť prieskum trhu na dodávateľa búracích prác a kým sa vydá rozhodnutie musíme počkať. Hlavne máme to už na liste vlastníctva a podľa toho budeme pokračovať.“  Slová vedúceho odboru výstavby sa potvrdili a tak nejeden obyvateľ Dobšinej dnes vítal ťažké mechanizmy, ktoré pomaly zrovnávajú so zemou nebezpečné stavby s neskrývanou radosťou.

 

Podľa našich informácii, pôvodní neprispôsobiví obyvatelia majú nájsť nové bývanie v neďalekej Nižnej Slanej, ktorá sa podobne ako veľa iných miest a obcí na Gemeri borí s problémom neprispôsobivých občanov. Kontaktovali sme aj obecný úrad v Nižnej Slanej, za ktorý nám podala stanovisko pracovníčka úradu.“Nemáme vedomosť o tom, že by z Dobšinej mali k nám prísť títo občania. Nevieme o niečom takom nič, práveže máme vedomosť o tom, že jeden pán z Nižnej Slanej sa kvôli exekúcii presťahoval do Dobšinej.“ Vyvrátila pracovníčka fámu, ktorá koluje po Dobšinej.  Naďalej hlavným zostáva to, že nebezpečné domy nebudú hyzdiť okolie, nestanú sa útočiskom asociálov a nebudú ohrozovať školopovinné deti pri ceste do školy. 

 

Búracie práce prevádza spoločnosť Derak z Dediniek, za ktorú nám poskytol vyjadrenie vedúci demolácie.„Dnes sme začali okolo ôsmej ráno. Obyvatelia možno budú trochu vyrušení z hluku, ale tieto stavby boli v zlom stave a bola skutočne nutná ich likvidácia. V búracích prácach budeme pokračovať niekoľko dní, pričom odhadujeme, že práce by mali byť ukončené v tento piatok“. Ako vidieť na našich záberoch vo fotogalérii a videu, jedna tatrovka so sutinami strieda druhú. Pre prašnosť je na Zimnej Ulici v smere na Základnú školu ťažko dýchateľný vzduch a preto nie je vhodné sa na mieste zdržiavať dlhší čas.

 

Foto & video: Redakcia MD

 

{gallery}foto_aktuality/buranie_domov{/gallery}

{youtube} KTcskVY9I10 {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »