Bežci LKVD Dobšiná bilancujú sezónu 2017

AMBER EXPO POLMARATÓN GDANSK

Ako po ostatné roky aj tento bežci  LKVD Dobšiná absolvovali zahraničný polmaratón. Za miesto svojho tohtoročného bežeckého vrcholu si vybrali Gdansk jedno z najstarších a najväčších poľských miest ležiace na brehu Baltského mora. Po náročnej ceste sme v sobotu dňa 04.11.2017 dorazili do mesta, ktoré nás uchvátilo svojim historickým centrom.  Po prehliadke mesta, ktorú nám na naše milé prekvapenie zorganizoval majiteľ ubytovacieho zariadenia prišla na rad prezentácia a vyzdvihnutie štartovných balíkov. V nedeľu 05.11.2017 sme o 09:00 hod. stáli na štarte pred krásnou Energa arénou spolu s tisíckami ostatných bežcov hecovaní hypnotizujúcou skladbou od hardrockovej kapely AC/DC. Ideálne bežecké počasie, slnečná obloha, príjemných 10 C, to všetko zvýraznilo naše odhodlanie siahnuť si až na dno svojich síl. Napriek rôznym zdravotným komplikáciám v príprave každý zo seba vydal maximum, lebo „bolesť je len telo opúšťajúca slabosť“. Odmenou nám boli výsledné časy, pre niektorých „rekordné“ na polmaratónskej trati. Dobšinú tento rok v Gdansku reprezentovali Monika Kolláriková, Katarína Vargová, Marian Varga a Richard Machaň.

Bežci LKVD Dobšiná bilancujú sezónu 2017

Amatérsky bežci z Dobšinej pod hlavičkou Občianskeho združenia LKVD už niekoľko rokov úspešne reprezentujú vo svojich neprehliadnuteľných dresoch mesto Dobšiná na Slovensku aj v zahraničí. V sezóne 2017 sa naši bežci zúčastnili 20 bežeckých a duatlonových pretekov na ktorých sa v silnej konkurencii nestratili a zúročili hodiny tréningu v čase aj nečase. Zo všetkých spomenieme aspoň zopár ako sú ČSOB Maratón v Bratislave, Tatry running tour na Štrbskom plese, Memoriál J. Stilla v Novej Lesnej, MMM v Košiciach, Zimná bežecká séria vo Vysokých Tatrách. Každý jeden štart na pretekoch je pre nás odmena, ale ako to už v športe býva rivalita a zdravá súťaživosť nás posúvajú ďalej. Preto spomenieme aspoň niektoré z našich úspechov v tejto sezóne.  Zimná bežecká séria vo Vysokých Tatrách: 3. miesto Monika Kolláriková, City trail v Smokovci: 1. miesto Katka Vargová, Horský duatlon Kráľová Hoľa: 1. miesto dvojice ženy Monika Kolláriková-Katka Vargová, 3. miesto Martina Smreková-Marta Smreková, 1. miesto dvojice muži: Jozef Hudák-Pavol Majerčák, 2. miesto Jozef Alexander-Ján Subovits, Memoriál P. Antala na Štrbskom plese: 1. miesto Milan Lacko, Rotary polmaratón Bánska Bystrica: 2. miesto Katka Vargová, Steeple kros Poprad: 3. miesto Milan Lacko.

Nie je to však len o výsledkoch, ale aj o spoločných tréningoch, prispôsobovaní sa, odriekaní, spoznávaní nových miest, cestičiek, lesných chodníkov našej nádhernej prírody v okolí Dobšinej. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na naše domáce preteky, ktoré organizujeme a získali si už svoje tradičné miesto v bežeckom kalendári bežcov z celého Slovenska aj zo zahraničia. Tohto roku v máji sme po tretí krát zorganizovali Beh v Raji na ktorom sa zúčastnilo 355 súťažiacich a už tradične v septembri po deviatykrát Dobšinskú desiatku, ktorá má skvelé meno, kvôli svojej rodinnej atmosfére. Okrem športovej časti pri organizovaní myslíme aj na športových fanúšikov a širokú verejnosť pre ktorých sú bezplatne pripravené rôzne atrakcie a po pretekoch hrá do tanca živá kapela. Tieto podujatia by sa nám na tejto úrovni nepodarilo zorganizovať bez finančnej podpory Mesta Dobšiná, materiálno-technickej podpory Mestských lesov Dobšiná a Podniku služieb mesta Dobšiná a ostatných sponzorov a podporovateľov. Samozrejme nezabúdame ani na našich organizátorov, bez ktorých by sa tieto preteky nemohli konať. Sme radi, že svojou činnosťou motivujeme množstvo ľudí k zdravému životnému štýlu, láske k športu a prírode. V budúcom roku chceme pokračovať v tomto trende a zapojiť čo najviac ľudí, takže keď máte chuť si s nami zabehať, zabicyklovať, resp. pomôcť pri organizovaní neváhajte a ozvite sa. Od budúceho roku budeme fungovať pod hlavičkou OZ ŠK DOBŠINÁ. Môžte nás sledovať na FB stránke Dobšinská Desiatka, na internetových stránkach www.dobsinskadesiatka.sk, www.behvraji.sk, prípadne nám napíšte na: dobsinskadesiatka@gmail.com

Ing. Marian Varga