Kultúra

Beseda s psychologičkou v komunitnom centre

 

Jednou z úloh Komunitného centra je realizovať preventívne programy zamerané na rôzne témy / napr. v oblasti zdravia, rodičovských zručností, sexuálnej výchovy /.  Preto dňa 8.8.2018 popoludní Komunitné centrum mesta Dobšiná zorganizovalo preventívnu skupinovú aktivitu  s prizvanou odborníčkou –  besedu so psychologičkou z CPPaP Košice Mgr. Dominikou Pavligovou s názvom „ Medzi nami dievčatami “. Pod vedením Mgr. Pavligovej sa otvorila téma, ktorá súvisí s dospievaním a s prvými láskami.

Po prezentácii odborníčky naše dievčatá debatovali o problémoch, ktoré sa vyskytujú u nich a v ich blízkom okolí. Klientky KC dostali priestor aj na individuálne konzultácie, pretože v prevencii je vhodné zamerať sa ako na problémy, ktoré sa už vyskytli, tak aj na problémy, ktoré sa potenciálne ešte len vyskytnúť môžu. Touto cestou sa chceme poďakovať Mgr. Dominike Pavligovej, že prijala naše pozvanie do Komunitného centra a v dovolenkovom období si našla čas na nás a naše dievčatá. Veríme, že táto aktivita nebola poslednou a že spolupráca s Mgr. Dominikou Pavligovou bude ďalej pokračovať, či už v oblasti sexuálnej výchovy, alebo prevencie sociálno-patologických javov a rizikového správania ohrozujúcich deti a mládež.

Text a foto :  PhDr. Eva Mihóková, odborná garantka Komunitného centra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »