Šport

Berlínsky polmaratón zdolaný

 

Koncom februára sme vás informovali, že Run Teamu LKVD Dobšiná sa chce zúčastniť prestížneho polmaratónu v Berlíne. Neostalo len pri rečiach a vo štvrtok 27. 3. v podvečerných hodinách sa bežci vybrali na dlhú cestu. V piatok na obed sa presunuli z hlavnej vlakovej stanice v Berlíne metrom na ubytovňu, kde sa ubytovali a následne šli registrovať na preteky, aby mali sobotu voľnú a mohli tak prejsť a spoznať pamiatky Berlína. Ako nám bližšie povedal Róbert Gotthardt: „v nedeľu okolo 9.00 h sa už športovci postupne začali zhromažďovať v okolí štartu na veľkej ploche, kde sa triedili do časových sektorov, ktoré nahlasovali pri registrácii.

V blízkosti štartu bolo množstvo kamiónov, kde sa mohli odložiť osobné veci, taktiež množstvo usporiadateľov a príslušníkov záchrannej služby. Presne o 10.05 hod. zaznel výstrel a bežci sa vydali na 21 km dlhú trať naprieč ulicami Berlína. 31 562 bežcov zo 102 krajín vytvorilo vlak dlhý niekoľko kilometrov. Fantastické športové divadlo, ktoré umocňovalo veľké množstvo divákov pri trati burcovalo bežcov a tí siahli až na dno svojich síl, veď prvý Keňan Leonard Komon dobehol do cieľa v novom rekorde 59:14.“

Ani dobšinčania sa nedali zahanbiť a 962. miesto (vo svojej kategórii 149.) Mariana Vargu s časom 1:30:45, bolo skvelým vystúpením, ako aj fakt, že všetci dobšinskí pretekári sa zmestili do prvej polovice štartového poľa. Po vyčerpávajúcom behu a veľkej únave nastali v cieli chvíle radosti a spokojnosti s absolvovaním tejto vydarenej akcie. Po behu nás čakal už len presun na ubytovňu a dlhá cesta domov.

V najbližšej dobé čaká našich športovcov ešte Košický polmaratón, na ktorý sa už teraz všetci tešia. Myšlienka absolvovať aj v budúcom roku nejaký zahraničný polmaratón je aktuálna, len treba vybrať to správne európske mesto  Aj touto cestom by sa chcel celý Run Team LKVD Dobšiná poďakovať sponzorom za prejavenú finančnú podporu. Dobšinských bežcov v Berlíne podporili: Karol Horník – primátor Mesta Dobšiná, Ján Slovák – Penzión Calisto, Róbert Lukáč – súkromný podnikateľ, Stanislav Holienčík ml., Ľuboš Spišiak, Ján Hricko a ďalší sponzori.

Výsledky našich reprezentantov

Meno

Čas

Marian Varga

1:30:45

Richard Machaň

1:47:20

Peter Konček

1:48:09

Marek Leško

1:55:01

Milan Lukáč

1:56:08

{gallery}foto_sport/dobsina_berlin{/gallery}

Foto: Run Team LKVD Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »