Kultúra

Aktivity Základnej školy v Dobšinej ku Dňu detí

 

Svoj sviatok žiaci našej školy oslávia každoročne spoločne – súťažami, hrami a filmovým, či divadelným predstavením. Ani tento rok nebol výnimkou a pre deti bola pripravená súťaž o najsilnejšieho chlapca školy. Mládenci si zmerali sily v štyroch disciplínach: zhyby na hrazde, sed–ľah, kľuky v podpore ležmo, drepy. Traja najlepší boli samozrejme ocenení. Najsilnejším chlapcom školy sa stal Števo Kašpar z 9.A triedy, na druhom mieste skončil jeho spolužiak Ambróz Kotlár a na treťom sa umiestnil Marek Gažík z 8.B triedy. Dievčatá zasa súťažili v prehadzovanej. Najlepším triednym kolektívom dievčat boli žiačky 8.A triedy, na druhom mieste sa umiestnili dievčatá zo 6.A a tretie skončili baby z 5.A triedy. Akcia podporovala najmä aktívne trávenie voľného času. Z reakcií detí, z toho ako nadšene sa navzájom povzbudzovali i z úsmevov na ich šťastných tvárach bolo zrejmé, že boli športovým dopoludním nadšené.

V tento deň bola pre žiakov pripravená aj ďalšia zaujímavá aktivita s názvom „Deti dúhy“. Symbol dúhy je po stáročia považovaný za symbol nádeje, jednoty, pestrosti a rozličnosti, symbol integrácie odlišných ľudí, menšín. Dúha sa objavuje vždy ku koncu dažďa ako predzvesť konca zlého počasia. Žiaci si v dnešný deň mali obliecť jednofarebné tričká vo všetkých farbách dúhy. Všetky triedy, od tých najmenších až po končiace ročníky sa zhromaždili na námestí a spolu s ich triednymi učiteľmi vytvorili živú dúhu. Našou snahou bolo hlavne motivovať deti k aktivite, aby bol ich sviatok pestrý a zaujímavý ako farby dúhy, aby ich zjednocoval a podporoval rozvoj ich osobnosti.

Na záver tohto sviatočného dňa si pre naše deti tanečné štúdio FRIMart z Prešova pripravilo výchovný koncert s názvom Mladý džentlmen, mladá dáma. Cieľom programu bolo poukázať na to, že zdvorilé správanie nie je zastarané a nemoderné, ale naopak, osvojenie si základov spoločenského správania napomáha rozvíjať medziľudské vzťahy založené na porozumení. Zámerom bolo vzbudiť u žiakov záujem o spoločenské tance, ktoré vedú k základom slušného správania sa, rozvíjajú vlastnosti mladého džentlmena a mladej dámy. Dva tanečné páry, prostredníctvom rôznych ukážok štandardných i latinsko–amerických tancov, žiakom prezentovali základy etikety. Niektorí šťastlivci mali možnosť vyskúšať si salsu priamo na pódiu a absolvovali rýchlokurz základných krokov tohto vzrušujúceho tanca.

Hravý Deň detí plný prekvapení mal na našej škole mimoriadny úspech.  Deti sa v jednotlivých aktivitách mali možnosť vyblázniť, vyskúšať si svoje zručnosti. Všetci žiaci, ale aj učitelia si užili počas dnešného dopoludnia originálny program, pohyb a príjemnú atmosféru. Už teraz sa tešíme a plánujeme najbližší Deň detí!

Ing. Janka Liptáková, ZŠ Dobšiná, foto: Red. JK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »