Šport

Z aktivít lukostreleckého klubu Dobšiná

 

Lukostrelecký klub Dobšiná sa za posledné dva mesiace zúčastnil viacero lukostreleckých podujatí v rámci Slovenského pohára 2016 ,  4.6. 2016 vo Zvolene (Ostrá Lúka) 16.7.2016 Látky a 6.8.2016 Veľké Kapušany (Leles). 3D lukostreľba dostáva na Slovensku ale aj v susedných štátoch nový rozmer, stále pribúda viac a viac  ľudí rôznych vekových kategórií, ktorí sa začínajú zaujímať o tento šport. Ako člen predsedníctva  SLA 3D sme zorganizovali 8.7.- 10.7.2016 prvé sústredenie detí v divízii kladkový luk spojené s detským maratónom vo Varíne.

Bolo nominovaných 12 mladých strelcov z celého Slovenska (LK Dobšiná Veronika Vilimová a Viktória Vilimová) vo vekovej kategórie deti a kadeti. Pekné prostredie v okolí chaty Fatranky vo Varíne s pestrou terénnou konfiguráciou, miestami náročnou aj pre dospelých 3D strelcov, hostilo po 3 dni týchto mladých adeptov 3D lukostreľby .Títo absolvovali pod drobnohľadom 2 trénerov (Marián Antal a Peter Vilim) a inštruktora (Radko Miženko) teoretickú i praktické výuku s následným preverením v preteku – „Medzinárodný maratón detí“. Dobré umiestnenie v preteku , medaila s čokoládou z rúk predsedu 3D SLA – Jožka Ďugela,,boli pekným zadosťučinením pre tých najlepších. Je to dobré znamenie pre ďalšiu prácu s týmto kolektívom s cieľom vybudovania reprezentačného kádra mladých strelcov z kladkového luku.

04.07.2016 Ostrá Lúka, Zvolen: Lukostrelecký klub KŠL Robin zo Zvolena nás privítal v krásnom prostredí Ostrej Lúky, dobrá organizácia a precízne pripravená trať prispela k hladkému priebehu celej súťaže. Naše decká boli prvý krát v samostatnej skupine bez doprovodu, ale zvládli to perfektne Veronika 2. miesto Viktória 3. miesto.

16.07.2016 Látky: Areál rekreačného strediska Látky nás prekvapil zimou a dažďom no aj v takomto nepriaznivom počasí sa nás stretla skoro stovka odolných lukostrelcov. Kušostrelci postavili perfektnú trať kde nás preverilo 24 3D terčov. Po dobrom obede sme netrpezlivo čakali na výsledky : Veronika 2.miesto Viktória 3. miesto

06.08.2016 Leles: V sobotu 6. augusta sme sa zúčastnili 10. kola SP na ďalekom Slovenskom východe . Lukostrelecký klub Tas Leles v krásnej lokalite  pri rieke Latorica postavili trať s 24 3D terčami, ktorá sa síce tvárila jednoducho, ale strata koncentrácie sa nevyplatila (voda bola nebezpečne blízko) po celý deň bolo krásne teplo a pohodová atmosféra celého preteku sa odzrkadlila aj na výsledkoch Veronika 1. miesto Viktorka 2. miesto. Ja ako nehrajúci kapitán sa už len zúčastňujem.

Peter Vilim, LK Dobšiná   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »