Kultúra

Ako gymnazisti cestovali vláčikom do múzea

 

Píše sa deň 19.3.2014 a žiaci Gymnázia v Dobšinej sa znova vybrali na výlet. Vláčikom do múzeí. Tentokrát do Banskej Bystrice. Ráno o 6:10 sme sa všetci stretli na vlakovej stanici v Rožňave. O pár minút nám išiel vlak a už sme sa nevedeli dočkať, ako si ľahneme do kupé a budeme spať. Vlak prišiel, všetci sme si posadali a pani profesorky jedna za druhou nás rátali či sme všetci. Spočítali nás a posadali si aj ony. Vlak sa pohol zo stanice smerom do Zvolena. Cesta bola trošku dlhá, ale zato zábavná.

Počúvali sme hudbu, rozprávali a smiali sa, ale najradšej sme chodili na návštevy k zvyšku našich spolužiakov. Kľudne sme sa napchali aj 10 do jedného kupé. Po dve a pol hodinách sme sa ocitli vo Zvolene. Prestupovali sme na osobný vlak do Banskej Bystrice. Najskôr sme išli do Múzea slovenských ľudových hudobných nástrojov, kde sme spoznali množstvo hudobných nástrojov z rôznych lokalít Slovenska. Oboznámili sme sa s výrobou píšťalky, fujary a huslí. Po múzeu nasledovali nákupy a kino. Kúpili sme si pukance, kolu, lupienky a šlo sa na film.

Pozreli sme si film o študentoch, graffitoch a sprejovaní. No a potom už nastal čas na návrat domov. Stali sa z nás riadni cestovatelia, v pohode sme zvládli cestu aj s prestupovaním. Vo vláčiku sme papali cukríky, rozprávali sa, hodnotili naše nákupy a celý výlet. Bol to opäť vynikajúci výlet ako každý s mojimi skvelými spolužiakmi. Ešte by som chcela poďakovať našim profesorkám /že to s nami vydržali aj keď sme občas nepočúvali/a Železničnej spoločnosti Slovensko, že sme cestovali do Banskej Bystrice za 1,20 €. Ďakujeme za krásny výlet

{gallery}foto_skolstvo/gymnazium_vlak{/gallery}

Sára Smreková, Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »